2022. GADA OLIMPISKĀS SPĒLES / 2022 OLYMPIC GAMES

Latvijas komanda 2018. gada Olimpiskās spēlēs Phjončhana. / Latvia’s team at the 2018 PyeongChang Olympics. Photo: LSM.lv

Ar katla iedegšanu, 2022. gada Pekinas Olimpiskās spēles ir sākušās. Neskatoties uz dažu Rietumu valstu spiedienu un diplomātisko boikotu saistībā ar apsūdzībām par cilvēktiesību pārkāpumiem uzņemošajā valstī, tostarp no Igaunijas un Lietuvas, 2875 sportisti no 91 valstīm sacentīsies vairāk nekā 100 sacensībās par olimpisko zeltu, sudrabu un bronzu.

No trim Baltijas valstīm Latvija sūta lielāko delegāciju – 58 sportisti (~60% no kopējās Baltijas pārstāvniecības), tostarp 47 vīrieši un 11 sievietes startē 11 sporta veidos. Hokejists Lauris Dārziņš un kamaniņu sportiste Elīza Tīruma ir Latvijas komandas karognesēji nāciju parādē, kurā Latvija būs 43. valsts gājienā.

Latvijas komandas cienītājus īpaši interesē slīdēšanas sporta veidi, piemēram, bobslejs, skeletons un kamaniņu sports, kur Latvijai tradicionāli ir spēcīga parādība un cīņa par medaļām. Turklāt, NHL spēlētājiem neapmeklējot spēles, Latvijas hokeja izlasei, kurā parasti ir tikai daži Ziemeļamerikas līgas spēlētāji, ir lielāka iespēja nekā ierasts turpināt turnīru.

Kalnu Slēpošana

Kalnu slēpošana ir brīvā laika pavadīšanas veids, kā slidināties pa sniegotām nogāzēm ar slēpēm ar fiksētu papēžu stiprinājumiem, atšķirībā no citiem slēpošanas veidiem (distanču slēpošana, Telemark vai tramplīnlēkšana), kur tiek izmantotas slēpes ar brīvpapēžu stiprinājumiem.

Miks Edgars Zvejnieks

Liene Bondare

Biatlons

Biatlons ir ziemas sporta veids, kas apvieno distanču slēpošanu un šaušanu. Tas tiek uzskatīts par sacīksti, kurā dalībnieki slēpo pa krosa taku, kuras distance ir sadalīta šaušanas kārtās. Šaušanas raundiem pašam par sevi netiek noteikts laiks, taču atkarībā no sacensībām garām šaušanām tiek pieskaitīta papildu distance vai laiks tiek pieskaitīts dalībnieka kopsummai.

Baiba Bendika

Bobslejs

Bobslejs ir komandu ziemas sporta veids, kas ietver skrējienus pa šaurām, līkumotām, slīpām, ledus trasēm gravitācijas kamanās.

Divnieku: Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis, Emīls Cipulis un Edgars Nemme

Četrinieku: Oskars Ķibermanis, Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Edgars Nemme

Distanču slēpošana

Distanču slēpošana ir slēpošanas veids, kurā slēpotāji paļaujas uz savu kustību, lai pārvietotos pa sniegotu reljefu, nevis izmanto slēpošanas pacēlājus vai citus palīdzības veidus. Distanču slēpošanas varianti ir pielāgoti dažādiem reljefiem, kas aptver neuzlabotu, dažreiz kalnainu reljefu, līdz koptām trasēm, kas ir īpaši paredzētas šim sportam.

Roberts Slotiņš

Raimo Vīgants

Kitija Auziņa

Baiba Bendika

Patrīcija Eiduka

Samanta Krampe

Estere Volfa

Daiļslidošana

Daiļslidošana ir sporta veids, kurā indivīdi, pāri vai grupas uzstājas uz daiļslidām uz ledus. Tas bija pirmais ziemas sporta veids, kas tika iekļauts olimpiskajās spēlēs, kad to sacentās 1908. gada olimpiskajās spēlēs Londonā.

Deniss Vasiļjevs

Hokejs

Latvijas vīriešu hokeja valstsvienība pārstāv Latviju starptautiskajā hokejā. Komanda IIHF reitingā ieņem 10. vietu pasaulē. Komandu kontrolē Latvijas Hokeja federācija. Viņu visu laiku labākais sasniegums pasaules čempionātā bija 7. vieta 1997., 2004. un 2009. gadā. 2018. gada pasaules čempionātā komanda ieņēma 8. vietu. Latvija 2014. gada ziemas olimpiskajās spēlēs iekļuva ceturtdaļfinālā, ar 2:1 piekāpjoties Kanādai. Latvijā ir reģistrēti 7145 spēlētāji (0,36% no iedzīvotāju skaita).

Latvija ir vienā grupā ar Somiju, Zviedriju un Slovākiju.

Kristaps Zīle

Patriks Ozols

Artūrs Kulda

Jānis Jaks

Ralfs Freibergs

Kārlis Čukste

Oskars Cibuļskis

Uvis Jānis Balinskis

Deniss Smirnovs

Gints Meija

Renārs Krastenbergs

Ronalds Ķēniņš

Mārtiņš Karsums

Nikolajs Jeļisejevs

Miks Indrašis

Mārtiņš Dzierkals

Andris Džeriņš

Kaspars Daugaviņš

Lauris Dārziņš

Rihards Bukarts

Oskars Batņa

Rodrigo Ābols

Ivars Punnenovs

Jānis Kalniņš

Kristers Gudļevskis

Kamaniņu braukšana

Kamaniņas ir nelielas viena vai divu cilvēku ragavas, uz kurām viens brauc ar kamanām guļot (ar seju uz augšu) un kājas priekšā. Kamaniņu braucējs stūrē, izmantojot ikru muskuļus, lai salocītu ragavas vai izdarot pretēju spiedienu uz sēdekļa plecu. Lugers var sasniegt ātrumu 140 km/h (87 jūdzes stundā).

Vienspēļu: Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Artūrs Dārznieks, Kendija Aparjode, Elīza Tīruma un Elīna Ieva Vītola

Dubultspēļu: Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, Andris Šics un Juris Šics

Ziemeļu Divcīņa

Ziemeļu divcīņa ir ziemas sporta veids, kurā sportisti sacenšas distanču slēpošanā un tramplīnlēkšanā.

Reinis Bērziņš un Roberts Krūzbergs

Markuss Vinogradovs

Skeletons

Skeletons ir ziemas slīdēšanas sporta veids, kurā cilvēks brauc ar mazām ragaviņām, kas pazīstamas kā skeletona bobslejas (vai kamanas) pa sasalušu trasi, guļot ar seju uz leju un ar galvu uz priekšu. Atšķirībā no citiem slīdēšanas sporta veidiem – bobsleju un kamaniņu sportu, sacensībās vienmēr piedalās vieni braucēji. Tāpat kā bobslejā, bet atšķirībā no kamaniņu sporta sacensības sākas ar ieskrējiena startu no trases augšdaļā esošajiem vārtiem.

Martins Dukurs

Tomass Dukurs

Endija Tērauda

Ātrslidošana

Ātrslidošana ir konkurētspējīgs slidošanas veids, kurā dalībnieki sacenšas savā starpā, veicot noteiktu distanci uz slidām. Ātrslidošanas veidi ir ātrslidošana garajās trasēs, šorttreka ātrslidošana un maratona ātrslidošana.

Haralds Silovs

Latvijas sportistu sacensību grafiks spēlēs atrodams zemāk esošajā saitē:

https://olympics.com/beijing-2022/olympic-games/en/results/all-sports/noc-schedule-latvia.htm

Joprojām turpinās sportistu atlase 2022. gada ziemas paralimpiskajām spēlēm, kas paredzētas no 3. līdz 14. martam, lai gan Latvijas ratiņkrēslu kērlinga komanda ir kvalificējusies.


With the lighting of a cauldron, the 2022 Beijing Winter Olympic games begin today. Despite pressure and diplomatic boycotts from Western nations regarding human rights abuse allegations in the host country, including from Estonia and Lithuania, 2,875 athletes from 91 nations across the globe will compete in over 100 events for the Olympic gold, silver and bronze.

Of the three Baltic nations, Latvia is sending the largest delegation of 58 total athletes (~60% of total Baltic representation), including 47 men and 11 women competing in 11 sports. Hockey player Lauris Dārziņš and luger Elīza Tīruma are the flag bearers for Team Latvia during the parade of nations, in which Latvia will feature as the 43rd nation in the march. 

Of particular interest to fans of Team Latvia are sliding sports, such as bobsled, skeleton and luge, where Latvia traditionally has a strong showing and a history of medal contention. Additionally, with NHL players not attending the games, the Latvian hockey team, which typically only sports a few players from the North American league, have a stronger chance than usual for continuing on in the tournament. 

Alpine Skiing

Alpine skiing, or downhill skiing, is the pastime of sliding down snow-covered slopes on skis with fixed-heel bindings, unlike other types of skiing (cross-country, Telemark, or ski jumping), which use skis with free-heel bindings.

Miks Edgars Zvejnieks

Liene Bondare

Biathlon

The biathlon is a winter sport that combines cross-country skiing and rifle shooting. It is treated as a race, with contestants skiing through a cross-country trail whose distance is divided into shooting rounds. The shooting rounds are not timed per se, but depending on the competition, missed shots result in extra distance or time being added to the contestant’s total.

Baiba Bendika

Bobsleigh

Bobsleigh or bobsled is a team winter sport that involves making timed runs down narrow, twisting, banked, iced tracks in a gravity-powered sleigh

Two-man: Oskars Ķibermanis and Matīss Miknis, Emīls Cipulis and Edgars Nemme

Four-man: Oskars Ķibermanis, Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis and Edgars Nemme

Cross-Country Skiing

Cross-country skiing is a form of skiing where skiers rely on their own locomotion to move across snow-covered terrain, rather than using ski lifts or other forms of assistance. Variants of cross-country skiing are adapted to a range of terrain which spans unimproved, sometimes mountainous terrain to groomed courses that are specifically designed for the sport.

Roberts Slotiņš

Raimo Vīgants

Kitija Auziņa

Baiba Bendika

Patrīcija Eiduka

Samanta Krampe

Estere Volfa

Figure Skating

Figure skating is a sport in which individuals, pairs, or groups perform on figure skates on ice. It was the first winter sport to be included in the Olympic Games, when contested at the 1908 Olympics in London.

Deniss Vasiļjevs

Ice Hockey

The Latvian men’s national ice hockey team represents Latvia in international ice hockey. The team is ranked 10th in the world by IIHF. The team is controlled by the Latvian Ice Hockey Federation. Their best ever finish at the World Championships was 7th place in 1997, 2004 and 2009. At the 2018 World Championship the team finished 8th. Latvia reached the quarterfinals at the 2014 Winter Olympics, losing 2–1 to Canada. Latvia has 7,145 registered players (0.36% of its population).

Latvia is in a pool with Finland, Sweden, and Slovakia.

Kristaps Zīle

Patriks Ozols

Artūrs Kulda

Jānis Jaks

Ralfs Freibergs

Kārlis Čukste

Oskars Cibuļskis

Uvis Jānis Balinskis

Deniss Smirnovs

Gints Meija

Renārs Krastenbergs

Ronalds Ķēniņš

Mārtiņš Karsums

Nikolajs Jeļisejevs

Miks Indrašis

Mārtiņš Dzierkals

Andris Džeriņš

Kaspars Daugaviņš

Lauris Dārziņš

Rihards Bukarts

Oskars Batņa

Rodrigo Ābols

Ivars Punnenovs

Jānis Kalniņš

Kristers Gudļevskis

Luge

A luge is a small one- or two-person sled on which one sleds supine (face up) and feet-first. A luger steers by using the calf muscles to flex the sled’s runners or by exerting opposite shoulder pressure to the seat. Lugers can reach speeds of 140 km/h (87 mph).

Singles: Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Artūrs Dārznieks, Kendija Aparjode, Elīza Tīruma and Elīna Ieva Vītola

Doubles: Mārtiņš Bots and Roberts Plūme, Andris Šics and Juris Šics

Nordic Combined

Nordic combined is a winter sport in which athletes compete in cross-country skiing and ski jumping


Reinis Bērziņš and Roberts Krūzbergs

Markuss Vinogradovs

Skeleton

Skeleton is a winter sliding sport in which a person rides a small sled, known as a skeleton bobsled (or -sleigh), down a frozen track while lying face down and head-first. Unlike other sliding sports of bobsleigh and luge, the race always involves single riders. Like bobsleigh, but unlike luge, the race begins with a running start from the opening gate at the top of the course. 

Martins Dukurs

Tomass Dukurs

Endija Tērauda

Speed Skating

Speed skating is a competitive form of ice skating in which the competitors race each other in traveling a certain distance on skates. Types of speed skating are long track speed skating, short track speed skating, and marathon speed skating

Haralds Silovs

A schedule of Latvian athletes competing in the games can be found at the link below:

https://olympics.com/beijing-2022/olympic-games/en/results/all-sports/noc-schedule-latvia.htm

Athlete selection for the 2022 Paralympic Winter Game, scheduled to be held on March 3rd-14th, is still ongoing, although Latvia’s wheelchair curling team has qualified.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s