GVV 2014

244870c8441c50084ba22d45ce094ef8

2014. gada vasara

6. nedēļa
5. nedēļa
4. nedēļa
Divas patiesibas un viens mels
3. nedēļa
2. nedēļa
1. nedēļa


 ALJA vicepriekšsēža Kārļa Memeņa apsveikums 2014. g. GVV absolventiem

Amerikas Latviešu Jaunatnes Apvienības vārdā es gribu nodot sveicienu Jums visiem Garezera Vasaras Vidusskolas skolniekiem. Es īpaši gribētu apsveikt 4. klases absolventus par varenu dzīves sasniegumu! Jūs varbūt domājat ka šodien ir nobeigums jo Jūs pabeidzat vidusskolu. Daudzi no Jums  četrus gadus cītīgi strādājat  lai varētu te sēdēt.  Jūs ziedojat Jūsu vasaras, mācīties par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, literatūru un valodu un tanī pašā laikā Jūs izveidojat draudzības viens ar otru ko dzīves laikā nekad nepārtrauksiet.

Četras vasaras pēc kārtas, Jūs mēģinājat paskaidrot pārejai pasaulei kāpēc jūs gribat iet uz vasaras vidusskolu kur visi runā citā valodā un ir Mičiganas mežos kur mobīlie telefoni knapi strādā. Bet gandrīz neviens nesapratīs kāpēc jūs te nācāt. Viņiem nekad nebūs tā iespēja kas jums bija, piedalīties šinī programmā un tādēļ jums ir tā iespēja augt un sasniegt vairāk jūsu dzīvēs nekā tie kuri nekad nedzirdēs vārdu “Garezers”.

Ja mēs skatāmies uz pagātni tad jā, šodien ir noslēgums. Bet ja mēs griežamies uz nākotni tad šodien mainās uz sākumu. Kā pats sēdēju kur jūs pašlaik sēžat, pirms desmit gadiem, es varu Jums apliecināt ka ir gan tikai sākums.  Jūs esat Latvijas nākotne, jūs esat  nākamie audzinātāji, skolotāji, saimnieku puiši vai meitenes, teniss skolotāji, vadītāji, administrātori, jūs esat korporācijas, organizācijas, kori un tautas deju grupas, jūs turpināsiet šo sabiedrību, skolu un nometni kas sākās pirms 50 gadiem. Pēc 50 gadiem es braukšu atpakaļ uz Garezeru  manā “self-driving Google” mašīnā redzēt kā jūs uzturējāt mūsu latviešu sabiedrību kas šodien stāv jūsu rokās.

Kā apsveikumu, ALJA dāvina 4. klases absolventiem brīvu ALJAs biedru karti, kura derīga vienam gadam. Nāciet piedalīties mūsu misijā – pulcināt, pārstāvēt un uzturēt šo latviešu sabiedrību.  Šogad ALJA Kongress notiks Seatlā—aicinu Jūs visus piedalīties!

Sākot ar šodienu, pasaule ir Jūsu!

Apsveicu un paldies!

Pirms 10 gadiem—Kārlis savā GVV izlaidumā!

Pirms 10 gadiem—Kārlis savā GVV izlaidumā!


6. nedēļa

Kika Grīnberga

KG6

Ir pašlaik četri pāri pa vienpadsmitiem otrdienas vakarā, un es te sēžu klases telpā un vēlā stundā mācos. Ir grūti iedomāties, ka piecās dienās, man būs iespēja kļūt par GVV absolventu. Literatūras pārbaudījumsun biļetes vēl stāv mums visiem priekšā, bet kā var par to domāt, kad četras skaistas vasaras Gaŗezerā nāk ātri uz beigām? Tomēr, man šķiet, ka šīs nav īstās beigas. Vidusskola ir spēcīgais pamats mūsu draudzībām. Es šaubos, ka mēs visi paliksim pilsētās tuvumā viens otram mūsu nākotnēs. Mums visiem būs brīnišķīgi panākumi mūsu dzīvēs, bet varbūt nē braukšanas attālumā no katra klases biedri. Tas ir vienalga. Man ir liels prieks, ka man ir bijusi iespēja sadraudzēties ar maniem klases biedriem, un es zinu, ka tie ir mani draugi uz mūžu. Es jūs mīlu, ceturtā klase!

KG7

<<<>>>>

Liene Bičevska

LB6

Sestā nedēļa bija lieliska. Visiem Gaŗezera skolniekiem, no otrās līdz ceturtais klasei, bija biļetes un tad mums bija jāgatavojas izlaidumam un pēdējo balli. Izlaidumā mēs dziedājām visādas dziesmās, piemēram “Saule, Pērkons, Daugava” un “Gaismas Pils.” Mēs arī dejojām tautas dejas. Man klase dejoja divas dejas. Vēlāk bija Pēdējās – tās bija brīnišķīgas. Tēma bija „Mardi Gras.” Pēc vakariņām, mēs dejojām līdz pusnaktīm.

Ir grūti domāt atpakaļ par visu kas ir noticis, bet viss ko esmu izdarījusi sanāk kopā un beigās ir laba sajūta, ka esmu iemācījusies vēl vairāk par Latviju. Es domāju pa visām manām jaunām draudzībām un pa visām atmiņām. Es tiešām nevārētu būt laimīgāka nekā kad es esmu Gaŗezerā.

<<<>>>>

Krišs Ūle

KU-Muzikalie Kresli

Šis gads Gaŗezerā bija tiešām vienreizējs. Es tuvāk sadraudzējos ar maniem draugiem, kuri ir manā klasē, un arī tiem, kuri nav manā klasē, it sevišķi ceturtā klasē. Šis gads nebūtu bijis tāds pats ja šī gada ceturtā klase nebūtu tur bijusi. Viņi iztaisīja lielu starpību un pataisīja šo vasaru vēl labāku.

Es nebiju domājis ka es varētu izjust tādu tuvību ar citu klase, bet šogad tas notika. Bez viņiem, nākamā vasara nebūs tāda pate kā šis gads bija. Mums, trešai klasei, kas tagad būs ceturtā, viņi pietrūks.


5. nedēļa

Liene Bičevska

Piektā nedēļā bija tik daudz stress jo visi uztraucās par biļetēm! Otrai klasei būs ģeogrāfijas biļetes. Mums būs jārunā par Latvijas vispārējo raksturu un tad par vienu no septiņām tēmām: klimatu, iedzīvotājiem, Latvijas pilsētām, Latvijas mežiem/pļavām/purviem, Latvijas upēm un ezeriem, Latvijas derīgiem izrakteņiem vai Latvijas dzīvniekiem. Ceru dabūt biļeti par Latvijas iedzīvotājiem vai pilsētām.

Mums arī bija 4-2 nedēļas nogale, kur četri zēni un divas meitenes spēle uz vienas komandas un spēle pret citām komandām viņu līmenī. Es spēlēju komandā ar draugiem un mēs uzvarējām divas spēles un pazaudējām trīs spēles. Tik un tā bija jauki nogale!

<<<>>>>

Krišs Ūle

3. klases 4-2 voleju komanda, no kreisās puses: Aleks Puriņš, Lūkas Pūris, Aleks Blumbergs, Nils Veidis, Krišs Ūle, Andrejs Rumpēteris, un Pauls Willems.

3. klases 4-2 voleju komanda, no kreisās puses: Aleks Puriņš, Lūkas Pūris, Aleks Blumbergs, Nils Veidis, Krišs Ūle, Andrejs Rumpēteris, un Pauls Willems.

Šogad es iemācījos ka man iet diezgan labi ar voleju. Es tiku „trešā A” grupā, kas bija visaugstākais līmenis Gaŗezerā. Es nedomāju ka tas notiktu, bet tagad es ļoti gribu spēlēt voleju pa pārējo gadu skolā lai vēl vairāk uzlaboties, un lai nākamā gadā es nebūtu tik nervozs voleja nogalē.

Voleja nogale, vai 4-2 nogale, ir vienmēr foršas divas dienas. Tā vide kas ir Dzintaros un pie Dzintara laukuma ir vienreizēja. Tur ir tik daudz cilvēki un tik daudz ko skatīties un darīt, ka nekad nav garlaicīgi. Sestdienā bija jauniešu turnīrs, kurā spēlē meitenes un zēni. Es spēlēju ar maniem draugiem Andreju Rumpēteri, Nils Veidi, Lūkas Pūri, Aleks Puriņu, Aleks Blumbergu, un Pauli Willems; viņi visi ir manā klasē. Mēs tikām līdz finālu spēlēm pret ceturtās klases zēniem. Finālā bija divas spēles līdz 21 punktiem un abas spēles mēs zaudējām. Bet tas nekas jo punktu skaitlis bija 19-21 abām spēlēm! Mēs gandrīz uzvarējām!

Svētdienā bija īstais turnīrs, kur katrai komandai vajag četrus zēnus un vismaz divas meitenes. Es spēlēju komandā ar trešās klases skolas biedriem. Mēs spēlējām B „braketā”, kas nav slikti, bet arī nav vislabākais līmenis. Mums tur gāja diezgan švaki. Nākamajā gadā jau būs labāk.


4. nedēļa

Liene Bičevska

Šī man nebija jauka nedēļa jo slimoju ar sliktu klepu. Bēt nedēļas nogalē bija Gaŗezera 50. jubilēja. Piektdienas vakarā mums bija liels ugunskurs ar daudz priekšnesumiem. Parasti ugunskuram nav tēma, bēt šoreiz bija “kas bija, kas ir, un kas būs”. Sestienas vakarā bija garšīgas vakariņas ar viesiem, kur bija rauta cūksgaļa un cepti kartupeļi, un tad arī saldumi. Tad bija talantu vakars, kur mēs visi dziedijām. Katra klase nodziedāja divas dziesmas, ko mēs iemacījāmies folkloras klasē. Pēc koncerta mums bija balle.


Divas Patiesibas un Viens Mels

Kika Grīnberga

Divas patiesības un viens mels: no sekojošiem teikumiem, divi stāsta patiesību, un viens ir mels. Vai varat uzminēt, kurš ir kurš?

  1. Ceturtā klase tikai šonedēļ saņēma valodas biļetes tēmas.
  2. Es un Anna Inveisa cēlāmies sešos no rīta plūkt puķes.
  3. Ledus spēli atsauca vienu reizi pirms tā beidzot notika.

KG4(mels, patiesiba)

Kas šīs pa tautu meitām? Kika (kreisā pusē) ar klases biedriem.

  1. Tā ir tiesa. Nav īsti skaidrs, ko mūsu skolotāja domāja kad viņa izdomāja nogaidīt gandrīz četras nedēļas līdz kamēr viņa mums iedeva tēmas. Vienīga lieta kas ir skaidrs ir, ka mums pēkšņi ir daudz vairāk par ko uztraukties.
  1. Arī ir tiesa. Kā ceturtās klases meitenes, mēs nolēmām izcelties talantu koncetrā ar paštaisītiem vainagiem. Protams vajadzēja dažas dabiskas puķes ar tām ko nopirkām no Meijer, un kautkādīg man un Annai bija pietiekam gribasspēks to nokārtot.
  1. Tas ir mels. Ledus spēli faktiski atsauca divas reizes pirms tā beidzot notika. Pirmo reizi, visa vidusskola bija pārgurusi. Otrā reizē, ledus kompānija [kurai bija domāts sagādāt ledu spēlei] neatbrauca uz vidusskola. Varbūt viņi apmaldījās, varbūt viņi aizmirsa. Mums bija ilgi jāgaida līdz kamēr mūsu iemīļoto spēli beidzot varēja nospēlēt.

3. nedēļa

Kika Grīnberga

KG4

Ja es būtu Gaŗezera direktrise, es nevaru iedomāties, ka es daudz ko mainītu. Tomēr, tieši šajā momentā, man liekas, ka es iepazīstinātu Gaŗezera Vasaras Vidusskolu ar īpašām privilēģijām tieši ceturtai klasei. Tā dara amerikāņu skolās, vai nē? Tās privilēģijas ieskaitītu vēlāku nakts mieru, lai mums būt vairāk laika pavadīt pie zēnu kabīnes ugunskura pēc garas skolas dienas. Ceturtai klasei būt atļauts brīvi bet godīgi lietot virtuvi Saulgriežos. Tādā veidā, mēs varētu regulāri uzvārīt ūdeni tējai vai glabāt Applebees pārpalikumus ledusskapī. Viena ļoti īpaša privilēģija būtu masāžas ceturtai klasei pēc biļetēm. Man nav zināms ja tas ir iespējams Trejupēs, bet var vienmēr sapņot par to.

<<<>>>

Liene Bičevska

LB3

Bildē: Liene, kreisā pusē, ar draudzeni Annu Eglīti.

Trešā nedēļa bija veiksmīga. Pirmdienā mēs spēlējām mūzikālos krēslus! Tā spēle bija tik gara bet pēdējie palikuši spēlē bija mani trīs draugi – Žiž, Maija, un Pauls. Maija Grīnberga bija uzvarētāja. Trešdien mūsu vakara nodarbība bija kasīno vakars! Visiem bija jāsaģērbjas kā kāds slavens cilvēks, piemēram Justin Bieber vai Miley Cyrus. Es saģērbos kā Demi Lovato. Mēs spēlējam spēles, kā piemēram „pokera” un „Uno.” Ceturtdienā man bija ģeogrāfijas pārbaudījums. Mums bija jāzina visas lielās pilsētas un upes, kuras ir Zemgalē, Latgalē, Kurzemē, un Vidzemē. Vēlāk tanī vakarā mums bija karogu spēle. Piektdiena bija vislabākā diena. Šo nedēļu manai klasei bija jārīko ugunskuru. Tas bija liels sasniegums! Mums sanāca daudzas labas dziesmas un lieliski priekšnesumi.


2. nedēļa

Kika Grīnberga

KG2

Ceturtā klasē viena no mūsu lielākām rūpēm ir literatūras klase. Laiks jau ir pienācis mācīties literatūras biļetēm un pirmais lielais projekts drīz būs jāiesniedz. Bet vai ir „literatūra”, vai „literatūra”? Kāda ir atšķirība? Kuru lieto biežāk? Kāpēc ir starpība? Atbildes šiem jautājumiem nav skaidras; pat mūsu skolotāji nav vienoti par šo. Diskusijas starp skolēniem par šo sarežģīto starpību ir notikušas gandrīz tik pat bieži, kā diskusijas par biļešu tēmām. Šis ir ko mēs, kā klase, izlēmām: vienu lieto Latvijā, otru lieto ārpus Latvijas. Kuru lieto kurā valstī? Mums tas arī vēl nav skaidrs. Viena lieta ir skaidra: liter(a/ā)tūra ir tiešām kļuvusi par mūsu ikdienu.

<<<>>>>

Liene Bičevska

LB2

Pagājušajā nedēļa pagāja tik ātri! Mums bija regulāras klases bet mums bija divas dienas kurās bija nometnes nodarbības. Otrdienā mums bija pērkonīšu ducināšana. Katru gadu, dejotāji sacenšas lai redzēt, kurš visilgāk varēs nodejot. Es un mana draudzene, Trīnīte,  kopā dejojām un mēs dejojām apmēram septiņpadsmit minūtes. Šogad, uzvarētāji bija Marti un Krista Roze.

Ceturtdien, pēc klasēm, viss Garezers izbrauca uz Warren Dunes. Busu brauciens bija apmēram vienu stundu un piecpadsmit minūtes garš. Kad mēs ieradāmies, mēs visas izskrējām no autobusa un ūdenī iekšā. Ūdens bija tik auksts, bet bija forši! Visas meitenes manā klasē kopā fotografējās pie ūdens. Vēlāk, mana klase aizgāja pie strautiņa, kas ir pilns ar māliem, un noklājāmies ar malu visās malās! Kad mēs nonācām atpakaļ pludmalē, mēs atkal nofotografējamies.  Kad visi bija nomazgājušies, mēs vēlreiz ņēmām bildēs ar visiem lai atcerēties šos momentus pie Warren Dunes.

<<<>>>>

Krišs Ūle

image

Otrā nedēļā bija perkonīša ducināšana. Pirmo vietu ieguva Martis Roze un Krista Roze, un otro vietu ieguva Aleks Puriņš un Marisa Liziņa. Es dancoju ar Aiju Zāmuru un mums gāja ļoti labi, bet Aija sabojāja viņas potīti. Es domāju, ka mēs varējām vinēt… Nākam gad noteikt būs!

Mums arī bija pirmais svecīšu dievkalpojums ceturdienas vakarā. Dievkalpojums bija pie pludmales un bija mazs asnemblis kas speleja instrumetālu. Pēc dievkalpojuma mums bija iedoti „lotus” puķītes ar svecīti vidū ko mēs aizdegām. Tad mēs ielikam ezerā un tās peldēja līdz otram krastam. Tas tiešam bija iespaidīgs skats un ļoti burvīgs vakars.


1. nedēļa

Kika Grīnberga

Ja man nebutū iespēja šovasar apmeklēt Gaŗezera Vasaras Vidusskolu, man noteikti būtu ļoti žēli. Tomēr, es izdomāt citus veidus kā iesaistīties latviešos šajās karstās vasaras dienās. Es brauktu uz Katskiļiem strādāt bērnu nometnē, tad atgrieztos augustā, lai es varētu strādāt 3×3 nometnē, kur es esmu braukusi pēdējos divus gadus. Katskiļi ir kur es uzaugu, un es ceru kādu dienu strādāt nometnē, lai apdrošināt, ka citiem berniem būtu tik pat labs piedzīvojums kā man ir bijis. Ja es nevarētu braukt uz Gaŗezeru un man neveiktos darba meklēšanā Katskiļos, manas vasaras dienas būtu garlaicīgas, pildot Amerikāņu skolas mājas darbus ar suni pie kājām.

<<<>>>>

Liene Bičevska

Liene (labā pusē) ar draudzenēm Garezerā.

Liene (labā pusē) ar draudzenēm Garezerā.

Pirmā nedēļa bija tik jauka! Kad mēs braucām  uz GVV, es biju tik sajusmināta un priecīga redzēt visus manus draugus. Katru rītu es ceļos ap 6:30 lai sākt gatavoties dienai. Tad kad visi ir nomodā, mēs visas izejam uz brokastīm. Tad, mēs sākam klases apmēram 9:10. Ir savāda sajūta tikai runāt latviski, ne angļu valodā. Klases ir visu nedēļu un ir grūtas, bet saņemu daudz palīdzību no skolotājām un daudz esmu iemācījusies. Pēc klasēm, mums ir nodarbības līdz pieciem. Man ir volejs – man baigi patīk spēlēt voleju kopā ar draugiem; un mācības centrs katru pirmdien, trešdien, un piektdien.  Pēc tam man ir fotografēšana un brīvlaiks otrdienās un ceturtdienās. Brīvā laikā mēs varam darīt ko mēs gribam darīt; es parasti daru mājas darbus vai es aizeju gulēt uz kādu laiku.

<<<>>>>

Krišs Ūle

Pirmā nedēļa Gaŗezerā vienmēr ir vislēnākā. Mums bija iepazīšanās vakars; tas vienmēr ir garlaicīgs vakars. Mums arī ir klases ugunskuri, kas ir jauki jo mēs veselu gadu neasam redzējuši viens otru. Šogad mūsu ugunskurs neiznāca tik pat labs kā pagājušā gadā: ugunskurs nedega un mums pagāja baigi ilgi līdz kamēr viņš beidzot sāka degt.

Šonedēļ mums arī bija bērnu svētki. Bērnu svētki ir bērniem GBN [Garezera bērnu nometnē] un biz biz bērniem; GVV palīdz šo pasākumu sarīkot. Bērnu svētki nav tik interesanti, un tādēļ, es visu laiku ēdu saldējumu. Tur arī bija viens „dunk tank” – un tas bija forši. Viņi lietoja akas ūdeni lai piepildīt to tanku, un tas ir šausmīgi auksts. Kad cilvēki iekrita ūdeni, viegli varēja samanīt cik tas viņiem bija šausmīgi.

Ja es būtu GVV Direktors es mainītu ēdienu, ko  bērniem dod maltītēs. Es pašlaik visu laiku ēdu našķus, un domāju ka es jau esmu pazaudējis pa daudz svaru. Cerams ka nākamā nedēļā būs labāks ēdiens.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s