Iepazīstaties ar Jūsu A’Zis Redaktrisēm

Čau ALJA ziņas lasītāji!

Es, Kristiāna Grinberga, atgriežos redakcijas lomā pēc dažu gadu pātraukuma pēc redakcijas darba pie Jaunatnes Atbalss. Man ir laimējies, ka varēšu kopā ar Daigu un Kristu piedāvāt Jums Amerikas latviešu aktualitātes, un turpināt Lauras un Ilzes izcilo darbu A’Zis amatā!

Vēlos sevi kārtīgi iepazīstināt. Kas es esmu? Kas man interesē? Ko Jūs varat sagaidīt no manis?

Es dzimu Bostonā 1997. gadā 7. martā. Mana māte Valda saka, ka es biju sīks, smaidīgs, un sabiedrisks bērns ar FOMO (fear of missing out). Mans pimais gads Īkšķīšos (Katskiļu mazo bērnu nometne) beidzās dienu agri tādēļ, ka es, divu gadu vecumā, nekad neatpūtos un vislaik meklēju jaunas nodarbības, pat kad pārejie gāja diendusā. Beigu beigās saslimu ar temperatūru. Mans FOMO īsti nekad nebeidzās, bet laimīgā kārtā, es no tā tagad nesaslimstu.
DivusIMG_3450 gadus vēlāk, mana pirmā māsa Maija dzima, un tad pekstiņi tiešām sākās. Valdai bija jābrauc mājās no slimnīcas agri, es nevarēju izturēt ne mirkli bez savas mazās māsiņas. Anika nāca pēc tam, 2004. gadā. Trejmeitiņas tapa.

Es uzaugu Dedhamā un tur arī nobeidzu vidusskolu 2015. gadā. Bostonas latviešu skolu nobeidzu 2010. gadā un turpināju latvisko izglītību Garezera 50. absolventu klasē. Augstskolas izglītība ir bijusi (pats par sevi saprotams) drusku sarežģītāka. Sāku studēt Toronto Universitātē bioloģiskās fizikas fakultātē. Lai gan klases bija interesantas un profesori izcili, Toronto Universitātes mīlināmais vārds ir ,,U of Tears” un man bija jāmeklē darbs. Tā izlēmu mācīties vakara kursos Harvardā. Varu apgalvot, ka šī bija vajadzīga pārmaiņa un plānoju tepat Harvardā saņemt grādu.

Ārpus skolas un darba, es visvairāk nodarbojos latviešu organizācijās un grupās. Biju skolotājas palīdze Bostonas latviešu skolā četrus gadus un audzinātāja Garezera bērnu nometnē divas vasaras. Pašlaik gatavojos uz Dziesmu svētkiem Latvijā; dejošu ar Toronto dejas kopu ,,Daugaviņa”, un dziedāšu ar Bostonas kori. Dziesmu svētki ir man īpaši mīļi svētki, un Baltimoras svētki ir mani vēl vairāk motivējuši piedalīties cik vien iespējams. Iesaku ikkatram tos apmeklēt! Es vēlos pāvadīt nākošo vasaru Latvijā, strādājot ALA praktikantu programā.

Tagad esmu nokļuvusi jaunā lomā mūsu vidSpica meleē. Mēs ar Kristu un Daigu esam sajūsminātas Jums izdot interesantus un unikālus rakstus un ceru, ka Jūs tos baudīsiet. Tātad, nekautrējaties darīt mums zināmu, ko Jūs vēlaties lai ALJA ziņas paveic vai apraksta nākamajā gadā. Jūs taču esat tie, kas mums visvairāk interesē!

Paldies, tauta.
-Kristiāna (Kika) Grinberga

Jaunie draugi un mīļie ALJAs ziņas lasītāji!

Attach50117_20171111_230826Mani sauc Krista Roze un, kā varbūt varat uzminēt, jums rakstu stāstīt, ka pieņemu jaunu titulu kā ALJA Ziņas redraktrise, kopā ar Kiku un Daigu. Nevaru sagaidīt dziļāk iesaistīties Amērikas latviešu sabiedrībā un informēt Jūs par Amerikas latviešu notikumiem!

Sākot no sākuma: piedzimu 1998. gada vasarā ziemeļu Indianā, netālu no Čikāgas. Šeit mēs ar vecākiem, Irisu un Edvīnu, un vecāko brāli, Marti, dzīvojām neilgi pirms mēs aizvācāmies uz Fishers. Mana dzīve latviešos iesākas centrālā Indianā, kur uzaugu un studēju Indianapoles latviešu skolā. Vasarās pavadīju laiku Garezerā. Dienas pavadīju Biz-biz bērnos, dziedot dziesmas un plunčādamās ūdenī. Kad iesāku nometni, iesāku piedalīties tikai pirmajā posmā, bet – man tik ļoti patikās, ka paliku vēl divas nedēļas uz otro posmu, un pat gribēju palikt uz valodas periodu! Šis atkārtojās katru gadu, un nākamās vasaras pavadīju sagatavošanas skolā un vidusskolā. Vidusskolu absolvēju 2015. gadā ar dažiem maniem vismīļakajiem draugiem ko esmu jebkad satikusi. Negribēju vasaru bez Garezera un tādēļ tur strādāju kā pludmales sardze divus gadus.

2016. gada rudenī aizvācos uz skaisto Bostonas pilsetu skolas dēļ. Pašlaik studēju bioloģiju un politiskās zinātnes Boston College. Vēlos vēlāk turpināt skolu kļūt par advokātu. Skolā piedalos komēdijas grupā, kurā rakstu “SNL”-veidīgus priekšnesumus kā arī teloju tajos. Man arī ir pašai sava rādio programa, kur spēlēju rokmuziku (ja dzīvojiet Bostonas apkartnē, uzgriežiet WZBC 90.3 FM!) Ārpus skolas esmu arī iesaistījusies Bostonas latviešu sabiedrībā. Katru nedēļu dziedu Bostonas latviešu korī un mācu 3. klasi latviešu skolā. Es arī būšu rīcības komitējā plānojot un tālāk rīkojot ALJA kongresu šeit Bostonā nākamgad. Vēlos nākamvasaru atgriezties Latvijā pirmo reizi kopš piedalijos “Sveika, Latvija!” braucienā lai strādāt ALA praktikantu programā.24879411_10213002318885927_478920570_o

Un kā ar rakstīšanas pieredzi? Prieks, ka Jūs prasijāt! Manā pēdejā gadā Garezera vasaras vidusskolā strādāju kā redaktrise Jaunatnes Atbalss gada grāmatai. Tagad rakstu vairāk prieka pēc; piemēram, skolā rakstu joku avīzei. Citādāk, man caur skolu ir bijis gandrīz padaudz pieredze rakstot rakstudarbus mājasdarbiem.

Nevaru sagaidīt redzēt kādas interesantas ziņas es Jums sniegšu pa šo gadu!

Mīļi,

Krista Laila Roze

Labvakar, Tauta!

IMG_1166

Redaktrise #3, Daiga Cera, gatava darbam! Lai cik šis nav mans pirmais amats ALJĀ, šogad uzņēmos kopā ar Kiku un Kristu rediģēt ALJA Ziņas!

Es uzaugu Čikāgas pilsētā ar Mammu (Elisu), Papu (Kalvi), un brāli (Imantu). Vēlāk aizvācos uz priekšpilsētu “Western Springs”, kur mana ģimene vēl arvien dzīvo. Apmeklēju Čikāgas latviešu skolu, un jo Čikāgas latviešu skolai ir vidusskola, tad tur arī mācijos. Pēc beigšanas, pirmo gadu strādāju kā bērnudārza skolotājas palīdze, un tad nākamajā gadā ceļoju līdz savai 19 bērnu skaitu klasītei, daļu laiku kā 1. klases galvenā skolotāja.

Vasaras pavadīju Garezerā! Es piedzimu 1997. gada janvārī, un tajā vasarā, Mamma bija pirmo gadu GVV direktore. Pavadīju visu vasaru, un katru sekojošo vasaru mācoties Garezera programās, no Biz-biz bērniem līdz vidusskolas beigšanas 2014. gadā. Tomēr, Garezers vēl sauca manu vārdu! Pēdejās trīs vasaras esmu pavadījusi kā Sagatavošanas skolas audzinātāja un nodarbību vadītāja. Varu droši teikt, ka esmu jau 20 gadus veltījusi Garezeram!

IMG_20161122_121919

Pašlaik atrodos Hollandē, Mičigānā, mācoties Hope College, ar topošiem grādiem vidējā izglītībā, franču valodā un matemātikā. Skolā biju dalībniece vienā dīvainā un vecā skolas tradīcijā, un bija prieks būt par “resident assistant” (RA) vienā skolas studentu kopmītnē. Nākamo semestri pavadīšu Francijā, studējot valodu, kultūru, un valsts niances. Es to gaidu ar sajūsmu!

Diemžēl, vairs nedzīvoju īpaši tuvu vienam latviešu centram, tomēr priecājos par brīžiem mājas, kurus pavadu latviešu skolas telpās. Arī nesen kļuvu par pilntiesīgu lielgaidu Gaujas 6. gaidu vienībā Čikāgā! Tādēļ arī mana saistība ALJĀ ir man svarīga; es esmu spējīga turpināt savu latvisko izglītību te skolā!

Nu, uz augšu un uz priekšu! Gaidiet saistošus rakstus, smieklīgus jokus, jaukas intervijas, un nez ko citu iedomāsimies!

Ar cieņu un godu,

Daiga Cers

Ja jums ir kādi jautājumi vai komentāri, lūdzu rakstiet mums-

kristiana.grinbergs@yahoo.com

kristalailaroze@gmail.com

daiga.cers@gmail.com

Advertisements