Iepazīstaties ar Jūsu A’Zis Redaktrisēm

Vēlreiz sveicināti, ALJA Ziņas lasītāji!

Es ar Kristu atgriežamies ALJA Ziņas amatā! Būsim divatā tāpēc, ka Daiga nākamajā gadā dzīvos ārpus ASV ar sīvi izcīnīto ,,Fulbright” stipendiju. Apsveicam!

Drusku par sevi: es dzimu Bostonā 1997. gadā 7. martā. Mana māte Valda saka, ka es biju mazs, smaidīgs, un sabiedrisks bērns ar FOMO (fear of missing out). Mans pirmais gads Īkšķīšos (Katskiļu mazo bērnu nometne) beidzās dienu agri dēļ tam, ka es, divu gadu vecumā, nekad neatpūtos un visu laiku meklēju jaunu nodarbību, pat kad pārējie gāja diendusā. Beigu beigās saslimu ar temperatūru. Mans FOMO īsti nekad nebeidzās, bet laimīgā kārtā, es no tā tagad nesaslimstu.
Spica meleDivus gadus vēlāk, mana pirmā māsa Maija dzima, un tad pekstiņi tiešam sākās. Valdai bija jābrauc mājās no slimnīcas agri, es nevarēju izturēt ne mirkli bez savas zīdainu māsas tuvumā. Anika nāca pēc tam, 2004. gadā. Trejmeitiņas tapa.

IMG_3450

Ikdienā, es studēju bioloģiju un sociālās zinātnes Harvard Universitātē, kur netrūkst iespēju kritiskai domāšanai un introspekcijai. Es varu ilgi runāt par to, ko esmu mācijusies vai lasījusi, ja kāds vien vēlās klausīties! Man ir bijis liels prieks un gods tur būt! Pašlaik esmu Bostonas tautas deju kopas vadītāja. Kopu dibināju ar mērķi piedalīties šovasar Toronto dziesmu svētkos. Man arī patīk dziedāt, lasīt, un sapņot par jauno tautas tērpu komplektēšanu (Kuldīgas un Kusas tautas tērpi un arheoloģiskā restaurācija ir mani mīļākie!)

Man ir prieks vēlreiz sadarboties nē tikai ar Kristu, bet arī ar jums! Es ļoti gaidu sarakstīties, ar jums iepazīsties, izlasīt jūsu domas, priekus, un intereses, un to izplatīt citiem.

Variet arī uzzināt par ALJA darbību un par saistošajiem notikumiem. Kopā ar ALJA sociālajiem mēdijiem, dalīsimies ar būtiskām ziņām.

Paldies, tauta.

Kristiāna (Kika) Grīnberga
kristiana.grinbergs@yahoo.com
krg217@g.harvard.edu

Jaunie draugi un mīļie ALJAs ziņas lasītāji!

Ja esiet jauni ALJAs ziņām, mani sauc Krista Roze un man ir prieks atgriezties uz otro gadu ALJAs ziņas redaktrises lomā kopā ar Kiku, un turpināt informēt Jūs par Amerikas latviešu notikumiem.

Sākot no sākuma: piedzimu 1998. gada vasarā ziemeļu Indianā, netālu no Čikāgas. Šeit mēs ar vecākiem, Irisu un Edvīnu, un vecāko brāli, Marti, dzīvojām neilgi pirms mēs aizvācāmies uz Fishers. Mana dzīve latviešos iesākas centrālā Indianā, kur uzaugu un studēju Indianapoles latviešu skolā. Vasarās brīvdienas pavadīju Garezerā. Dienas pavadīju Biz-biz bērnos, dziedot dziesmas un plunčājot ūdenī. Kad sāku iet bērnu nometnē, sagaidīju piedalīties tikai pirmajā posmā, bet – man tik ļoti patikās, ka paliku vēl divas nedēļas uz otro posmu, un pat gribēju palikt uz valodas periodu! Šis atkārtojās katru gadu, un nākamās vasaras pavadīju sagatavošanas skolā un vidusskolā. Vidusskolu absolvēju 2015. gadā ar dažiem maniem vismīļākajiem draugiem, ko esmu jebkad satikusi. Negribēju vasaru bez Garezera un tādēļ tur strādāju kā pludmales sardzi divus gadus.

24879411_10213002318885927_478920570_o

2016. gada rudenī aizvācos uz skaisto Bostonu skolas dēļ. Pēc dažiem semestriem studējot vairākus tematus Bostonas Koledžā, beidzot nolēmu studēt neirozinātni. Skolā piedalos komēdijas grupā, kurā rakstu “SNL”-veidīgus priekšnesumus kā arī tēloju tajos. Man arī ir pašai sava radio programma, kur spēlēju rokmūziku (ja dzīvojiet Bostonas apkārtnē, uzgriežat WZBC 90.3 FM!) Ārpus skolas esmu arī iesaistījusies Bostonas latviešu sabiedrībā. Katru nedēļu dejo jauni veidotā Bostonas latviešu dejas grupā – Ābele. Sestdienās arī mācu 4. klasi latviešu skolā.

Attach50117_20171111_230826Nevaru sagaidīt redzēt kādas interesantas ziņas es Jums sniegšu pa šo gadu!

Mīļi,

Krista Laila Roze                                                                        roze@bc.edu                                                                               kristalailaroze@gmail.com

 

 

 

Titulbildes ņēma Jurģis Rikveilis un Nils Veidis

Advertisements