“Latvian as a Second Language” stipendijas raksti

ALJA piedāvā stipendijas latviešu pasākumiem un nometnēm. Lasiet par Anthony un Ashley piedzīvojumiem “Latvian as a Second Language” programmā! Nākamās dienās un nedēļās dalīsimies ar virtuālām latviešu valodas stundām, kuras variet izmantot no mājām. 

ALJA offers stipends to attend Latvian events and programs. Read about Anthony and Ashley’s experiences in the “Latvian as a Second Language” program! In the coming days and weeks, we will share virtual Latvian language resources, which you can use from home.

Ashley Cortes-Ose

This was my first time attending LSL, and I was very excited to go! My brother Anthony had gone before and was now in the advanced group. I joined the beginner group with Laura. My family and I arrived at Rota on Friday night, and got to say hello to Tereze and the other students. Saturday morning we had a delicious breakfast and lots of coffee to start the morning. Laura had the beginner group start with Latvian pronunciation, which took some getting used to because it is so different from English. Then we learned basic greetings, and I learned how to  introduce myself!

Es esmu Ashley! Es dzīvoju Ņujorkā, es esmu dejotāja un studente. Es piedzimu divtūkstošajā gada četrpadsmitajā martā. Mana mīļākā krāsa ir lillā. Es mācos latviešu valodu, piedodiet manas kļūdas. 

After lunch, we went on a long walk around the camp and woods, it was very cold but I really enjoyed seeing the beautiful area and getting fresh air. After an hour or so, we returned to Rota for more lessons. While we were learning about numbers and directional phrases, the entire area lost power. We used our phones for light and carried on the lesson. The advanced group went to chop firewood to keep us warm, so we were very thankful. When we finished the lesson, we played vocabulary bingo and had drinks until the power came back on. We had a nice warm dinner and then went downstairs to sing traditional Latvian folk songs. I enjoyed this part a lot, because my brother and mother sing in the New York Latvian choir and I always wanted to sing along with them. Although I didn’t understand the songs, just sitting and listening made me feel like I belonged. 

Now I will listen to familiar words whenever we participate in ALJA events and will try to say some simple sentences myself. I am very excited to start this learning journey to connect  with my roots. In December we are going to Latvia to record a Christmas album with the Choir, and I will try to use my language skills there. Uz redzēšanos Latvijā!!

Šī bija mana pirmā reize, kad piedalījos LSL, un es biju ļoti sajūsmināta! Mans brālis Anthony piedalījās citus gadus, un tagad mācās augstākā līmenī. Es pievienojos iesācēju grupai ar Lauru. Mana ģimene un es ieradāmies Rotā piektdienas vakarā, un es sasveicinājos ar Terezi un citiem studentiem. Sestdienas rītā mēs paēdām gardas brokastis un kafiju. Laura mūs iepazīstināja ar latviešu izrunu. Bija jāpierod, jo tā ļoti atšķiras no angļu valodas izrunas. Tad mēs iemācījāmies kā iepazīties – 

Es esmu Ashley! Es dzīvoju Ņujorkā, es esmu dejotāja un studente. Es piedzimu divtūkstošajā gada četrpadsmitajā martā. Mana mīļākā krāsa ir lillā. Es mācos latviešu valodu, piedodiet manas kļūdas. 

Pēc pusdienām mēs gājām garā pastaigā pa mežu. Bija ļoti auksts, bet man patika redzēt skaisto apkārtni un elpot svaigu gaisu. Pēc pastaigas mēs atgriezāmies, lai turpinātu mācīties. Kad mēs runājām par numuriem un virziena frāzēm, elektrība izdzisa. Mēs lietojām telefona gaismas, lai turpinātu mācības. Mēs bijām ļoti pateicīgi, ka otrā grupa mums pieveda malku siltumam. Kad mēs pabeidzām stundu, mēs spēlējām vārda krājuma bingo. Mums bija siltas vakariņas un dziedājām tautas dziesmas. Man šis ļoti patika, jo mans brālis un mamma dzied Ņujorkas latviešu korī, un vienmēr esmu gribējusi viņiem pievienoties. Kaut ar nesapratu dziesmas vārdus, es jutos tā kā es iederēju. 

Tagad centīšos saprast pazīstamus vārdus ALJA pasākumos un teikt vienkāršus teikumus. Esmu ļoti sajūsmināta iesākt šo piedzīvojumu saprast manas saknes. Decembrī ieskaņosim Ziemassvētku dziesmas, un centīšos pielietot manas valodas prasmes. Uz redzēšanos Latvijā!


Anthony

Since joining Ņujorkas Latviešu Koris in January, I have fallen in love with my Latvian heritage. I started learning Latviešu valoda in April when I went to LSL as a complete beginner, and since then I have been dedicated to learning and experiencing everything about the culture and people that I possibly can. In addition to attending several fun ALJA and community events and Toronto Dziesmu Svētki, I now spend most of my free time self-studying Latvian from language books, articles, videos, and more. I am also going to Riga to record our choir’s Christmas album.

This time, returning to LSL weekend with more language knowledge, I was placed into the experienced level. Un tagad, es rakstīšu tikai latviski! Lūdzu piedodiet par manām kļūdām… es joprojām mācos.

Piektdien es ar ģimeni ierados Rotā. Šoreiz, mana māsa arī piedalījās LSL nedēļas nogalē sākt mācīties Latviešu valodu. Ļoti aizraujoši! Apakšējā stāvā, mēs satikām visus un spēlējām dažas “icebreaker” spēles. Visiem bija ļoti interesanti stāsti un es nevarēju sagaidīt klases nākošajā dienā.

Sestdien mēs sākām klases. Mūsu grupas skolotāja, Kiki, jautāja visiem stastīt ko mēs gribejām darīt, tāpēc mēs varējām mācīties vislabākajā veidā. Mēs sākām ar darbības vārdiem un konjugāciju. Tas bija noderīgi, jo darbības vārdus ir ļoti grūti saprast. Pēc garšigām pusdienām, mēs staigājām skaistā mežā un Nometnē. Visbeidzot, ar Kiki palīdzību, mums bija sarunas tikai latviešu valodā.

Vakarā pilsētā elektrība nedarbojās! Mana māsa teica ka katrā latviešu notikumā nodziest elektrība! Mūsu grupa palīdzēja vākt malku. Kopā ar Topheru es palīdzēju cirst malku, un tad mēs to ienesām iekšā. Bet vakariņu laikā, elektrība atgriezās. Pēc vakariņām, mēs spēlējām valodas spēli, un tad mēs gajām uz apakšējo stāvu dziedāt, runāt, un atpūsties kopā. Ļoti jautri!

Šī bija fantastiska pieredze! Liels liels paldies Kiki, Laurai, un Terezei! Es mīlēju pavadīt nedēļas nogali ar visiem, un es noteikti uzlaboju savu valodu. Es turpināšu studēt latviešu valodu, dziedāt korī, un iet uz pasākumiem. Es ceru atrast freelance web development darbu Latvijā!

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s