Četras svarīgas lietas, ko zināt par Baltā galdauta svētkiem

Šo sestdien, ģimenes Latvijā un ārpus Latvijas sanāks kopā pie baltiem galdautiem par godu Latvijai un latviešu pašapziņai un brīvībai. Mēs aicinam jūs apmeklēt Baltā galdauta svētkus 4. maijā, un baudīt šo dienu ar ģimeni un draugiem! Šeit no ALJA ziņām un izglītības nozares esam izvēlējušies svarīgākos punktus par šo nesen iesākto tradīciju Latvijas atjaunotās neatkarības godā.

1. Baltā galdauta svētki rīkoti Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā

Šie svētki rīkoti 4. maijā- kad 1990. gadā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Šis lēmums noteica valsts “de facto” brīvību, kā Latvijas otro dzimšanas dienu. Jaunā tradīciju iesāka 2016. gadā lai ieskandinātu Latvijas simtgadi, un tieši gadu vēlāk tajā dienā iesāka LV100 oficiālo svētku norisi. Tamdēļ, šajā dienā aicina visus padomāt par Latvijas brīvību un kādas iespējas un brīvības mums ir.

4maijs

Bilde ņemta no saeima.lv

lvmaijs

Bilde ņemta no png.edu.lv

2. Kāpēc balts galdauts?

Baltu galdautu izvēlējās kā simbolu šiem svētkiem jo tas ir pašapziņas un lepnuma simbols. Tas pieliek svētku sajūtu ik katram pasākumam. Balts galdauts atspoguļo kopīgu tīrību un rūpes. Uz galda, tas vieno cilvēkus ar kopīgu maltīti!

3. Ir iespējas rīkot pašu savu pasākumu – lielu vai mazu!

Ja dzīvo pilsētā ar latviešu centru, ļoti iespējams ka tur rīko pasākumu! Ja nav iespējams uz tādu tikt, šajos svētkos visi ir aicināti ar savām ģimenēm un draugiem pulcēties pie viena galda un svinēt Latvijas atjaunoto brīvību. Var būt vienalga kur- latviešu namā, mājās, kādā parkā, pilsētas centrā! Aicinam latviešus kas dzīvo pilsētās bez citiem latviešiem- pavadīt laiku ar amerikāņu draugiem ar maltīti kopā, kur pastāstīt par Latviju! Viss kas vajadzīgs ir balts galdauts un citi ar kuriem kopīgi svinēt!

4. Apzīmē savus svētkus sociālos medijos!

Ja pats rīko pasākumu, to var pieteikt šeit: https://kurpes.lv/baltagaldautasvetki . Izmanto tēmturus (hashtags) #BaltaGaldautaSvetki #LV100 #mans4maijs

31906896_10211153588255865_4486046516938539008_n

Titulbilde ņemta no Ventspils.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s