Sportistu profili: Lūkas Pūris un Māra Ģiga

Iepazīstaties ar valdes locekļiem un sportistiem Lūkas un Māra! Paldies Sporta nozares vadītājam Kristapam Liziņam par palīdzību ar šo rakstu!

Kristaps Liziņš: Kuru sportu vai sportus Jūs spēlējiet?

Lūkas Pūris: Es mīlu spēlēt futbolu.

Māra Ģiga: Es metu šķēpu un spēlēju volejbolu. Šķēpu es metu manas universitātes (Rensselaer Polytechnic Institute) vieglatlētikas vienībā varsity līmenī. Volejbolu spēlēju skolas kluba komandā jo mums diemžēl nav varsity komanda tajā sportā.

 

KL: Cik ilgi Jūs esat spēlējuši? Kā Jūs iesākāt spēlēt?

LP: Esmu nopietni spēlējis futbolu kopš man bija 10 gadi. Man bija draugs skolā kas pierunāja man spēlēt futbolu.

MĢ: Volejbolu esmu spēlējusi no ceturtās klases, jo visi manā ģimenē tajā laikā spēlēja, un es, kā jaunākā gribēju visiem tikt līdzi. Tagad esmu spēlējusi komandās divpadsmit gadus. Ar vieglatlētiku sāku nodarboties tikai vidusskolā. Es biju piedalījusies sporta svētkos Katskiļu nometnē, un man bija interese to turpināt pa gada laiku. Mans paps man ieteica šķēpmešanas disciplīnu jo pasaules līmenī ir bijušas daudz labas šķēpmetējas no Latvijas. Laimīgajā kārtā, tas bija legāls manā štatā un man tas ļoti iepatikās!

 

KL: Kāpēc Jūs spēlējiet?

LP: Man ātri iepatikās tā spēle. Es mīlu kā futbols pieprasa vairāk prasmju nekā spēks un cik ātri es progresēju sākumā. Bet es arī ātri iemācījos, ka Tev vajag būt ļoti stiprs prātā lai uzvarēt spēli pret labas komandas, sevišķi ja esi zaudēšanas pozīcijā pa spēles laiku. Man patīk tas izaicinājums.

MĢ: Man patīk būt aktīvai un pavadīt laiku ārā. Tagad, kad esmu universitātē, man palīdz, ka pēc grūtas dienas klasēs varu iet darīt kaut ko kas man ļoti patīk un nedomāt par skolas lietām uz kādu laiku. Protams arī ir forši vērot kā sekmīgi mests šķēps lido – un zināt, ka pats to esi paveicis. Man volejbols patīk tamdēļ, ka spēle ātri kustās un katrs punkts ir svarīgs.

 

KL: Kas ir Jūsu vislielākais sasniegums sportā līdz šim?

LP: Manā pirmā augstskolas gadā Hamilton College, es palīdzēju manai futbolu komandai sasniegt mūsu sportu konferences finālspēli, kur diemžēl zaudējām.

MĢ: Mans lielākais sasniegums ir ka esmu izcīnījusi otro vietu savas līgas čempionātā trīs reizes beidzamajos trīs gados.

 

KL: Ko Jūs esat ieguvuši vai iemācījušies spēlējot sportus?

LP: Esmu ieguvis prieku un draugus, un esmu kļuvis garīgi spēcīgās un izturīgāks. Es arī apjēdzu, ka tev ir jābūt nedaudz augstprātīgam lai būtu patiesi lieliskam sportā, pat ja tas personīgi bija grūti pieņemt.

MĢ: Spēlējot sportus, esmu iemācījusies kā sadarboties ar citiem un kā piespiest sevi tiekties pēc saviem mērķiem. Piedaloties komandās, esmu arī ieguvusi savus labākos draugus.

 

KL: Kā Jūs izturiet grūtas vai svarīgas situācijas sacensību laikā?

LP: Nav viegli, sevišķi komandas sportā! Šajos brīžos ir svarīgi nodrošināt, ka Tu, kā viens, nepadodies un turpini spēlēt cik vien labi Tu spēji. Ja vismaz divi vai trīs citi komandas biedri arī šā domā, pārējie ievēros jūsu labo piemēru un arī centīsies to sasniegt.

MĢ: Ja kādā dienā ir slikti laika apstākļi, man palīdz atcerēties, ka visi kopā tajos sacenšas. Nevar iegūt priekšrocību sūdzoties par lietus gāzi vai lielu vēju. Ja šķēpa sērijas sākumā man sanāk slikti rezultāti, tad daru ,,drills” noteiktā tehnikas daļā kas man iepriekšējā mēģinājumā varēja būt labāk. Volejbolā grūtās situācijās man palīdz sev atgādināt, ka es spēlēju jo es to gribu darīt, un ka gribu to darīt cik vien labi varu.

 

KL: Vai Jums ir kāds īpašs rituāls ko darat pirms spēles vai sacensības?

LP: Man nav daudz noteiktu rituālu pirms spēles laika. Es vienmēr klausos mūziku, bet tās dziesmas mainās katru reizi. Tieši pirms spēles laika, es atrodu cilvēku ar kuru ātri un intensīvi piespēlēt bumbu viens otram, lai paātrināt mūsu prātus. Un kad spēle sākās, es atgādinu pašam sev vienkārši spēlēt sākumā, kļūstot ambiciozāks ar spēles ritmu.

MĢ: Man nav īpašs rituāls pirms sacensībām, bet vienmēr sakārtoju uniformu un ceļa somu iepriekšējā vakarā, lai nav jāsteidzas no rīta tikt uz autobusu.

 

KL: Kuru sportistu Jūs visvairāk apbrīnojat un kāpēc?

LP: Man patīk skatīties kā profesionālie futbola spēlētāji Lionel Messi un Andres Iniesta spēlē futbolu.

 

KL: Vai Jums ir plāni piedalīties sportā pēc universitātes absolvēšanas?

MĢ: Es ceru turpināt sportot uz daudziem gadiem. Es vēl nezinu kurā pilsētā es būšu pēc absolvēšanas, bet plānoju tur atrast kādu volejbola vai vieglatlētikas klubu kurā piedalīties. Gribu arī atkal spēlēt 4-2 volejbola nogalē Garezerā.

 

KL: Kas ir Jūsu vismīļākā atpūtas aktivitāte pēc treniņa vai spēles?

MĢ: Man patīk atpūsties pēc treniņiem cepot garšīgas un veselīgas vakariņas pirms eju studēt bibliotēkā vakarā. Pēc garas dienas sacensībās, man patīk ar manām istabas biedrenēm skatīties Netflix un pārrunāt dzīvi.

LP: Ēšana!

Paldies sportistiem par titulbildēm!

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s