Braucat uz 2×2 nometni Kanādā!

Kikī Zamura bija pirmā no Ziemeļamerikas pieteikties 2×2 nometnei Kanādā! Viņa paskaidroja rīkotājai Kristīnai Putenei kāpēc viņa pieteicās, un ko viņa vēlās no tā iegūt. Ja pats apspriež braukt uz Kanādas 2×2, nepalaidi garām iespēju reģistrēties ar agro putnu cenu! Tas ir pieejams līdz 1. februāra – tikai divas nedēļas palikušas!

Kristīna: Kā tu nolēmi pieteikties 2×2 Kanādā? Kā izšķīries veltīt ierobežoto atvaļinājuma laiku tieši 2×2?

Kikī: Es nolēmu pieteikties 2×2 Kanādā jo man ilgi ir bijusi interese piedalīties nometnē. Dēļ tam, ka tas ir tik tuvu mājām un sakrīt ar Toronto dziesmu svētkiem šovasar, man beidzot izdodas apmeklēt 2×2! Mani draugi un ģimene ir gadiem stāstījuši cik viņi baudīja nometni un kā tas ietekmēja viņu uzskatus par latvietību – mana mamma palīdzēja rīkot 2×2 nometnes jaunībā, māsa piedalījās 2×2 Latvijā pēc beidzamiem dziesmu svētkiem, un daudz draugi pēdējos gados pēc prakses darbiem palika uz vēl vienu nedēļu Latvijā tieši 2×2 nometnē piedalīties. Visi man teica, ka ļoti nožēlošu, ja pate neaizbraucu un nepiedzīvoju tas, kas viņiem lika pārdomāt latvietību un savu vietu un lomu Latvijā.

Kristīna: Ko tu esi dzirdējusi par 2×2? Ko ceri gūt no piedalīšanās?

Kikī: Visi kuri ir piedalījušies 2×2 nometnēs man ir stāstījuši, ka 2×2 viņiem lika pārdomāt kas nozīmē būt par latvieti. Daži stāstīja, ka pirmo reizi sastapa cilvēkus, ar kuriem viņiem bija domstarpība par šo definīciju 2×2 nometnē un varēja ar viņiem debatēt ievirzes laikā, bet tomēr varēja draudzēties brīvā laikā. Citi stāstīja, ka 2×2 nometne viņiem lika pārdomāt savu saistību ar latviešu sabiedrību un cik tā ir nozīmīga viņu dzīvē – 2×2 viņiem lika atvērt acis un izraisīja vēlmi dziļāk tajā iesaistīties. Vēl citi stāstīja, ka 2×2 nometne palīdzēja viņiem izdomāt, ka pārcelties uz Latviju, vai nu tūlīt vai kaut kad nākotnē, ir tas, ko viņi patiešām vēlās izdarīt. Katra cilvēka 2×2 piedzīvojums ir bijis citādāks, bet katrs man stāstīja, ka tas ir emocionāls un skaists piedzīvojums ko ikkatram latviešu jaunietim vajadzētu izjust.

Kristīna: Kurai ievirzei un projektam pieteicies? Kādēļ?

Kikī: Es pieteicos piedalīties ,,Latviskās gadskārtas svinēšana 21. gadsimtā” ar Daci Mažeiku kā savu ievirzi. Man latviešu godi un tradīcijas, kuri ar tiem ir saistīti, ir ilgi interesējuši. Ļoti gaidu mācīties kā tos varam turpināt svinēt mūsdienās! Es kā savu projektu izvēlējos tautas dejas. Man ļoti patīk dejot tautas dejas un dančus, bet ikdienā, diemžēl, nepietiek laiks piedalīties tautas deju kopā savā pilsētā. Katros dziesmu svētkos es skaužu tos, kuri var piedalīties deju lieluzvedumā, zinot cik jautri dalībniekiem iet, jo esmu piedalījusies pate kā bērns ar savu latviešu skolu un kā audzēkne Garezera vasaras vidusskolā iepriekšējos svētkos. Šis projekts man dod iespēju atkal tautas deju lieluzvedumā piedalīties!

2×2 vadības loks cenšas pataisīt 2×2 nometni pieejamu ikkatram dalībniekam. Ja jums atbalsts ir nepieciešams, izpildiet stipendijas pieteikumu anketu šeit:  https://goo.gl/forms/6QmftqDZfL3DtQ1t1

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s