Kā Maijai Veinbergai gāja Bostonā?

Man bija liels prieks piedalīties 66. Kongresā Bostonā pateicibas dienas nogalē. Pēdējo reizi kad es biju uz Kongresu bija Kolumbusā, un tajā laikā es daudz nezināju par ALJAs darbību. Tagad, kad esmu vecāka, man ir iespējas iesaistīties un piedalīties. Es ielidoju ceturdienas pecpusdienā, un satikos ar saviem draugiem pirms pateicibas dienas vakariņām. Tur, mēs satikāmies ar visiem jauniešiem un baudijām skaistās vakariņas latviešu namā.

Piektdien bija pirmā pilnsapulce, kur es iemācījos ko ALJA ir izpildījusi pagājušā gadā. Man nebija nekāda jēga, ka daudz tas kas tika pārrunāts vispār notikās. Mums ari bija iespēja skatīties filmu “Nameja Gredzens” teātrī kā daļa no Bostonas Baltiešu Filmu Festivāla. Bija tik forši redzēt Latviju un latviešus uz lielā ekrāna. Piektdienas vakarā, mums bija Garezera klases vakariņas, kur mēs pārrunājām dzīvi un baudījām laiku kopā, jo šī ir viena no mūsu vienīgām iespējām būt visi vienā vietā. Es tā mīlu savu klasi un es esmu tik pateicīga par to, ka Kongress dod iespēju mums atkal satikties. Piektdienas vakarā arī bija balle ar jauniešiem no citām Baltijas valstīm, kas bija tik forši! Man nebija ienācis prātā, ka ir citi baltieši kas arī svin simtgadi. Balle bija ļoti jautra un man ļoti patika iepazīsties ar citiem baltiešiem.

Sestdienas pilnsapulce bija sajūsminoša tāpēc, ka bija vēlēšanas diena! Mēs vēlējām par jauno valdi, un bija ļoti interesanti dzirdēt par kandidātiem un ko viņi grib paveikt ALJA valdē nākamā gadā. Pagājušos gados es esmu balsojusi pilnsapulcē, bet šī bija pirmā reize, kad es jutu īsto atbildību par ALJAs nākotni. Pēc pilnsapulces, es gāju ar draugiem uz lekciju par politiķiem Baltijas valstīs. Bija atspirdzinoši dzirdēt par tēmām kuras ir svarīgas ne tikai Latvijai, bet visām Baltijas valstīm. Pēc lekcijas, mēs gājām skatīties dziesmu un deju koncertu, kas arī bija daļa no lieliem Baltijas svētkiem, kurā dažas ALJA biedrenes piedalījās.

Pēc garas dienas, bija laiks sagatavoties uz noslēguma ballītes! Mēs dziedājām un dejojām līdz laiks pienāca lidot mājās. Ceļojums mājās bija garš un nogurdinošs, bet man bija sirds pilns ar piedzīvojumiem un sajūsmu par nākamo kongresu Čikāgā!
Paldies, ALJA, par stipendiju baudīt kongresu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s