Ziemassvētku gardumi: Sēņu pīrāgi

Ziemassvētku laikā pie vakariņu galda bieži atrodams pīrāgu šķīvis, garšīgi maizes kukuļi, garduma pilni. Pīrāgu smarža atgādina pīrāgu cepšanu ar ģimeni vai ar latviešu saimi. Ja šogad vēlaties ko jaunu gatavot, sēņu pīrāgi ir reizē kaut kas pazīstams un jauns.

IMAG0916

Sastāvdaļas:

  • veikalā pirkti rauga rullīši
  • 24 unces balto sēņu
  • 1 vidēja lieluma dzeltens sīpols
  • 3/4 kruzes pētersīļu
  • 2 olas
  • garšvielas (sāls, pipars, ķiploku pulveris, u.t.t.)

Izņem rauga rullīšus no saldētavas, lai tie atsaldējās apmēram divas stundas.

Kāmēr mīkla atsalst, smalki sagriez sēnes un sīpolus. Pannā sacep sēnes un sīpolus ar divām ēdamkarotēm sviesta. Kamēr cepjās, pieliec klāt garšvielas pēc garšas; ja nezini, kur sākt, sāls, pipars, un ķiploku pulveris ir garšīga kombinācija. Sacep maisījumu līdz kamēr sīpoli ir caurspīdīgi. Beigās pieliec klāt svaigus, sagrieztus pētersiļus.

Piegriezīsim uzmanību mīklai! Pārklāj plakanu paplāti ar miltiem un uzliec mīklu uz tās. Ar rulli izlīdzini mīklu līdz kamēr tā ir plakana un plāna.

Laiks pildīt pīragus! Izgriez gabalu mīklas, tik lielu, cik vēlies vienam pīrāgam. Kad sēņu un sīpoļu maisijums ir vēss, uzliec tik daudz maisījuma, cik der uz mīklas gabala. Pārklāj šim pāri vēl vienu līdzīga lieluma mīklas gabalu un sakniebj augšējā un apakšējā mīklas gabalu malas kopā.

Pildi cik vien pīrāgus vari ar sastāvdaļām, un uzliec tās uz cepešpannas (neaizmirsti uzlikt drusku elļas uz pannas, tā lai pīrāgi nepieliptu). Saputo olas bļodā, un uzbirstē saputoto olu uz pīragiem. Ieliec pīrāgus cepeškrāsnī un cep, lietojot pamācības uz rauga rullīšu pakas.

Labu apetīti!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s