Stāsti no ALA’s Praktikantiem – Madelēna Miniātas pēdējās divas nedēļas Latvijā

20155628_1927504924138791_954357833370059724_n

Kā Jūs nosvinējāt Jāņus? 

Svinējām Jāņus Vecpiebalgas Līgo pasākumā. Mums to ieteica iepriekšējo gadu praktikanti! Uzstādījām telti telšu pilsētiņā, kur iepazināmies ar citiem latviešiem. Viņi  bija pārsteigti ka runājām skaidrā latviešu valodā un ka bijām atbraukuši strādāt Latvijā šo vasaru. Viņi nevarēja saprast kāpēc mums bija tā velme to darīt, jo tomēr esam trešā paaudze. Mēs, praktikanti iesaistijāmies dziļās sarunās par mūsu tautu, un par to kā mēs tiešām nevarētu iedomāties būt bez latvietības. Mēs pārējo vakaru daudz dejojām, dziedājām un šūpojāmies uz foršām koka šupolēm. 

Kā DELNA’s praktikanti, saprotam ka Tu palīdzēji novadīt un noorganizēt DELNA’s vasaras skolu. Pastāsti, kā tur gāja?!

Jā! Rīkojām DELNA’s vasaras skolu uz divām dienām Cēsīs. Tās divas dienas bija pilnas ar lekcijām un nodarbībām ar citiem Latvijas jauniešiem. Pirmā dienā mūs uzrunāja Valts Kalniņš no PROVIDUS kurš stāstija kā var atpazīt korupciju. Divas KNAB darbinieces mūs uzrunāja par korupcijas izmeklēšanu un KNAB vispārējo darbību. Edgars Lapiņš mūs uzrunāja par kritisko domāšanu un argumentāciju. Vakarā mēs izgājām ekskursijā pa Cēsīm. Atgriežoties mēs pasēdējām pie ugunskura un apspriedām Amerikas un Latvijas politiku. Pēc pirmās dienas mana galva jau griezās ar visu to vērtīgo informāciju ko biju ieguvusi. Kā angliski saka: “Information overload”! 

Nākamajā dienā bija vel dažas lekcijas. Jānis Balodis no Dirty Deal Teatro runāja par aktīvismu un veiksmīgām sabiedriskām kampaņām. Viņš stāstija par savu pirmo reizi piedaloties aktīvismā kas bija Baltijas Ceļā kā viengadīgais ar savu tēvu un māti un tas ir kā viņa darbība aktīvismā sākās. Bija interesanti satikt kādu latvijas latvieti kurš līdzīgi domā kā mēs, amerikas latvieši. Tas deva man tādu siltu sajūtu, ka te Latvijā daži cilvēki ir brīvi no aizspriedrumiem.

delna

Vai jūs kaut ko īpaši darījāt, lai svinēt Amērikas neatkarības svētkus? 

Jā! Es devos ar dažiem citiem praktikantiem uz Amerikas neatkarības svinībām Brīvdabas Muzējā. Mums bija iespēja ēst KFC, McDonalds, izbaudīt labu alu, satikt Vandu Daukstu, klausīties “country”, satikt dažus Amerikas kaŗavīrus un arī sasviecinājamies ar Amerikas ambassadoru!

4th

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s