Stāsti no ALA’s Praktikantiem – Madelēna Miniatas pirmās trīs nedēļas Latvijā

madVārds: Madelena Miniata

Gadi: 20

Kur Tu strādā!? DELNĀ.


PIRMĀ NEDĒĻĀ

Ar ko Tu nodarbojies Tavā praksē? Mans darbs ir pārlasīt un pārkārtot tabulas kurās ir sakopota informācija par Saeimas simts deputātiem. Informācija kura atrodas viņu mājas lapā deputātiuzdelnas.lv apraksta kādās padarīšanās deputāti ir bijuši iesaistīti un personīgu informāciju par izglītību u.t.t. Tā informācija ko gribam ietvert atjauninātā mājas lapā skaidrāk aprakstīt viņu reputācijas, piemēram kriminālpārkāpumi un ētikas pārkāpumi, informācija ko vērts zināt, kā partiju maiņa, naida un neiecietības runa, un deptuātu finanses.

Pastāsti kaut ko interesantu par savu piedzīvojumiem paksē! Strādāju ar diviem darbiniekiem no Lielbritānijas un Itālijas kuri nerunā latviski. Labums satikt un iepazīsties ar tik atšķirīgiem cilvēkiem ir, ka tu aptveri, ka ir cilvēki pasaules jomā, kuriem nav valodas bet kuriem Latvija ir sevišķa un tā ir viņiem tik pat mīļa.

Kā Tu pati jūties pēc pirmās nedēļas? Ir bijusi gara nedēļa! Ir bijusi gan grūta, gan forša un interesanta. Iesāku nedēļu satiekoties ar pārējiem praktikantiem Vecrīgā. Vienu vakaru, es ar draudzeni Līvu Zemīti piedalījāmies danču vakarā, Rīgas Tehnikas Skolā. Bija forši kārtīgi atkal  izdancoties un iepazīties ar citiem latviešiem! Citu vakaru, kopā ar kādiem praktikantiem, baudijām Imanta Dimanta koncertu Omas Brilijantu Istabā Vecrīgā. Kā vienmēr bija forši satikt Katrīnu un Imantu!

Ko Vel esi piedzīvojusi pirmā nedēļā!? Sestdien apciemoju Gadatirgu, kas notiekās reiz par gadu, Brīvdabas muzējā. Vairāk kā simts pārdevēji bija uzstādījuši savas teltis lai pārdot neskaitāmas skaistas mantas. Es nopirku skaistu kaklu rotu un apēdu garšīgas pankūkas! Uz vakarpusi, Līva Zemīte un es uz ātro izgudrojām braukt uz Raimonda Tigua koncertu Tiguļkalnā Talsos. Ar “ride share” mēs tur kautkādīgi tikām! Mēs tikām laikā lai redzēt kā uzstājās grupa Auļi un deju kopa Līgo. Tas bija ko redzēt!

9


OTRĀ NEDĒĻA

Ku Tu izpildiji praksē šo nedēļ!? Šo nedēļ darbā, mēs sākām gatavoties uz Vasaras Skolu kura notiksies Cēsīs. Mana darbavadītāja man uzdeva labot un pārskatīt apliecinājumus un citas formas, kā arī padomāt par aktivitātēm kas būtu forši jauniešiem. Ieteicu mūsu Garezerā iemīļoto prātu asināšanu! Viņiem ļoti ideja patika! Arī esmu turpinājusi ar deputātu tabulām nodarboties. Pašreiz es tos pārskatu otro reizi. Mums arī šodien ir ieradusies DELNĀ, jauna praktikante no Gruzijas — liekās ļoti jauka!

Pastāsti par kādu piedzīvojumu ārpus prakses darba! Šonedēļ, praktikantes Īna, Larisa, Inta un es aizgājām uz lekciju, Kaņepes kūltūras centrā, vārdā “Vīrietis un kailums.” Tas bija par to kā atšķirās vīriešu un sieviešu kailums klasiskā Grieķu mākslā un tagadnē. Bija interesanti redzēt latvijas latviešu perspketīvu par sieviešu tiesībam un feminismu — un šajā gadījumā par vīriešu tiesībām. Mēs arī šonedēļu apciemojām Nacionālo mākslas muzeju! Ilze Vizule arī pie mums visiem paciemojās šo pagājušo nogali. Bija jauki redzēt vēl vienu pazīstamu seju Latvijā, un palustēties Vecrīgā!

maksla muzejs.jpg


TREŠĀ NEDĒĻĀ

Kas notiekās praksē? Šonedēļul, liekas, ka mēs visi DELNĀ esam iekļuvušies tādā saucamā “summer blues”. Darbs lēni kustās un negribam sēdēt stundām ilgi birojā. Mana kolēģe noorganizēja internationālu konferenci kas saucās “Shadow economy and corruption and municipal construction procurements.” Konference bija daļa no viņas projekta, kas saucās “Corporate engagement in fighting corruption and tax evasion.”

Kur Tu un citi praktikanti pavadiet laiku!? Piektdienas vakara mēs praktikanti svinējām Marlēnas Ramenes 18. dzimšanas dienu Justē.

Kā Tu plāno svinēt Jāņus!? Domas sāk virzīties uz Jāņa svinībām. Mēs praktikanti plānojam braukt uz Jūrmalu kur spēlēs rokgrupa Credo. Būs noteikti vel jāziņo!

Vai Esi pavadijusi laiku arī ārpus Rīgas!? Es aizbraucu apciemot manu ģimeni ārpus Jelgavas (Garozā) ar savu māsīcu un viņas draugu. Bija jauki pavadīt dienu laukos, iet papeldēties, sauļoties un satikt atālo ģimeni!

lauki

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s