2016. Gada Kongress

“Ir grūti un reti kad sanāk laiks, ka mēs, latviešu jauniešu pulks, varam kopīgi  paaugstināt un paplašināt mūsu zināšanas par latviešu notikumiem, svinēt musu identitāti kā latvieši. Bet Kongress ir burvīga iespēja to īstenot.”

– Kalvis Melbārdis

kongy-ad

Šī gada kongresā sapulcējās 138 jaunieši no rietuma un austruma krastiem, no Kanādas un pat no tālās Latvijas! Jaunieši runāja latviski,  piedalījās lekcijās, ēda tītaru vakariņas, ballējās, baudīja savu draugu kompāniju un piedzīvoja Kolombusa pilsētu!

Vai Jūs zinat!?

  • Kāra Steele, Maija Veinberga, Marisa Liziņa, Krista Roze, Krista Grendze, Pauls Willems, Kristofers Evans & Līva Gulēna nosēdēja visu pilnsapulces laiku! Bravo!
  • Ēriks Velkme uzvarēja divus 4-2 nogales voleja spēles medālus!
  • Katrs Žušēviča ģimenes loceklis bija nominēts valdes pozicijai!
  • Pilnsapulcē “Peanut Gallery” bija ļoti runīga – un ieteica vismaz 30 resolūcijas!
  • Šogad jaunieši pārņēma ne tikai vienu viesnīcu, bet divas!
  • Šogad 40 dalībnieki pirmo reizi piedalījās ALJA Kongresā!
  • Kurš atveda visus tos kartupeļus!?

img_5375

Kongress iesākās trešdienas vakarā ar saviesīgu vakaru pie “Pint House”.

Ceturtdien jau pirmie ALJA biedri sāka reģristrēties un piedalīties pirmajās lekcijās! Ceturtdien bija divas lekcijas: Ariāna Ūle vadīja grupas diskusiju par to “Ko nozīmē būt Amerikas latvietiem šodien.” Pēc tam Kārlis Becksteins sekoja ar ieskatu “kā ievēlam (ASV) prezidentu”.

 

 

reg.jpg

“Mūsu latvietība ir dārga un svarīga dāvana ko mēs nevaram ņemt par velti. Tāpēc man ir tik svarīgi iesaistīties un kļūt cik vien aktīvam varu būt latviešu vidē, lai mudinātu pats sevi un dot pašam atgādinājumu, ka ir centīgi jagādā un jārūpējās par šo dāvanu, lai tā nepazustu.”

– Kalvis Melbārdis

karlis-b

drule.jpg

Ceturtdienas vakarā baudījām gardas tītaru vakariņas vācu namā.  Liels paldies Sandrai Tolkai, kura sagatavoja mūsu garšīgās vakariņas! Visiem puncīši bija pilni un priecīgi! Pēc vakariņām sekoja balle DJ V3lkro (Ērika Velkmes) vadībā.

vakarinas

Piektdien jau desmitos no rīta divdesmit jaunieši satikās ar Māru un Annu Bērziņām piedalīties “Prozīt mākslai!” nodarbībā. Māra mācīja dalībniekiem kā gleznot saulrietu ar Vecrīgas skatu, kamēr viņi baudīja “mimosa” glāzi! Glezonotājiem gleznas sanāca gandrīz tik pat skaistas kā īstais Rīgas skats.

FullSizeRender 3.jpg

paint

Pēc mākslas stundas, lekcijas iesākās pilnā sparā. Ilze Vizule, Tija Pūtele un Ariāna Ūle stāstija par saviem piedzīvojumiem Latvijā kā praktikantes un 2×2 nometnes dalībnieces. Katrai bjia aizraaujošs piedzīvojums par ko stāstīt! Pēc tam Ēriks Lazdiņš vadīja leckiju par jauniem notikumiemiem un sakariem starp ASV un Baltijas valstīm, un par saviem panākumiem pēdējā gada darbībā Vašingtonā, DC. Pēcpusdienā Līga Ejupa stāstija par Latvijas 100 gadu projektu. Pēc leckijām iesākās pilnsapulces pirmā daļa. Pirmajā daļā visi pēdējā gada valdes locekļi iepazīstināja pārejos ar savēm lomām. Pēc tam arī pārrunājām iepriekšējā gada darbību un panākumus.

img_0607

Pēc garas dienas, ALJA biedri vakarā devās uz “Barley’s Brewing Company”. Vakara beigās, kad bija laiks doties mājās, telpu pārņēma latviešu tautas dziesmas. Vismaz vēl pusstundu pakavējamies telpā lai izdziedāties.

Sestdienas rītā diena iesākās ar leckiju par to kā saņemt savu latviešu pilsonību, Līgas Ejupas vadībā. Pēc tam iesākās pilnsapulces otrā daļa. Pilnsapulce bija gara bet ļoti izdevīga.  ALJA Ziņas Facebook lapā var atrast fragmentus no sēdes. Noskaties tos šeit! Balsojām par nākošā gada projektiem (rezolūcijām) un ievēlējām ALJAs jauno valdi.

“Daudz tika runāts par to kas mums kartam nozimē būt latvietim, un cik liela daļa no mūsu identitātes ir latvietība, bet ko retāk pārrunājam ir ko mes par to daram, jeb darīsim, lai to vairot un nodrošināt.” -Kalvis Melbārdis

Pilnsapulces laikā, tieši pārunājām kā mēs nākotnē nodrošināsim mūsu latvietību.  Viena rezolūcija kurai pievērsa daudz uzmanību, bija par to kā iesaistīt tos jauniešus kuri nemāk runāt, lasīt vai rakstīt latvisiki, bet vēlās iesaistīties latviešu sabiedrībā. Valde un visi līdzdalībnieki piekrita, ka šiš ir kaut kas ko nevaram pamest malā. Bet kā lai mēs turpinam uzturēt savu latvietību?  Daudzi izteicās, ka viņu latviešu centros ir lieli skaitļi ar jauniešiem kuri nerunā latviski. Ar gadiem, šie cipari turpinās augt. Nolēmām, ka mums vajadzētu turpināt vadīt sēdes, rakstīt rakstus un ziņas latviešu valodā, bet sāksim tulkot lai tie ir arī angļu valodā. Šogad arī pirmo reizi ievēlējām padomē latvieti kura nerunā latvisiki, lai tā būtu grupas pārstāve un lai iesaistītu citus latviešus ALJA darbībā!

Apsveicam visus jaunievēletos valdes locekļus!

Priekšsēde- Aleksandra Maļinovska

Vices Priekšsēde- Jana Ieviņa

Kasiere- Andra Ērgle

Sekretāre- Līna Bataraga

Kultūras Nozares Vadītāji- Aldan Brown & Kristīne Abula

Biedru Nozares Vadītāja- Inga Klints

Informācijas Nozares Vadītāja- Tamāra Lūsis-Zondo

Marketinga Direktori- Aleksis Vizulis & Māra Bērziņa

ALJA Ziņas (A’zis) Redakcija- Ilze Vizule & Laura Nīgale

Vēja Zvanu Redakcija- Ariāna Ūle & Kristīna Vītoliņa

Izglītības Nozares Vadītāja- Tija Pūtele

Sporta Nozares Vadītāja- Lija Krieva

Latvijas Simtgades Pārstāve- Līva Zemīte

Politiskais Pārstāvs- Ēriks Lazdiņš

Padome- Zinta Putene, Emma Willems, Daiga Cera & Nicole LaFonte

Revīzijas Komisija- Lāra Robežniece & Kārlis Memenis

newv.jpg

Sestdienas vakarā biedri, jaunievēlētā valde, biedru veicinātāji un draugi devās uz balli! Balles mūziku vadīja DJ Lukī (Lūkas Kaugars). Ballējām līdz agram rītam!

Paldies visiem, kas piebiedrojās un liels paldies rīcības komitejai, par skaisti rīkoto kongresu!

giphy.gif

 

Tiksimies Filadelfijā!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s