Koru Salidojums Cēsīs

 

unnamedPārs nedēļas atpakaļ, man, Nikam Timrotam, bija iespēja apmeklēt sieviešu un vīra koru salidojumu Cēsīs, kas atbalstīja Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju Svētkus. Bet vispirms, paskaidrošu kā vispār tur tiku. Divas nedēļas iepriekš, man ienāca prātā ka šogad ir jābrauc uz Latviju. Laimīgā kārtā, es atradu lētas lidbiļetes un sāku plānot. Es steidzīgi nokārtoju naktsmājas ar māsīcu, ko es biju tikai vienu reizi saticis, pirms trim gadiem, pa dziesmu svētku laiku. Es ar viņu sarunājos dienu pirms lidojuma. Viņa man minēja ka viņa piedalīsies koru salidojumā Cēsīs, un aicināja mani līdzi. Man nebija ne kas ieplānots un  sarunāju braukt līdzi ar divām sieviešu koru grupām autobusā!

 

Man bija iespēja noklausīties ne tikai koncertu, bet arī mēģinājumu pa dienu. Koncerts tika rīkots ārpus 800 gadu vecaijai pilij.  2,600 dziedātāji no 100+ koru grupām  aizraujoši ieskanēja pirmo dziesmu, “Pūt, vējiņi.” Pēc apmēram 30 dziesmām, kur starpā arī runāja Dace Melbārde, Latvijas kultūras ministre, bija laiks (zaļum)ballēties.

Kā teicu māsīcai pēc koncerta, labākais €1.50 ko esmu kādreiz izdevis!

13131655_10200180057404080_7486190787508789765_o

 

Nikolajs Timrots ir no Vašingtonas D.C., un ir uz ALJA’s revīzījas komitēju. Niks ir assistantes ģenerālais maneģieris priekš Shuttle-UM pie University of Maryland, ir uz JBANC valdes, un ir VP XIV Vispārējiem Dziesmu Svētkiem. Jautrais fakts, Nikam vismīļākā mūzikas žanra ir EDM.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s