“Māksla 3 paaudzēs”

3 paaudzēs

Šo nogale,  ALJA biedre Madelenai Miniatai, kopā ar savu māti (Indru Avēnu) un savu vecotēvu (Voldemāri Aveni) tops mākslas izstādes atklāšana,  “Maksla trīs paaudzēs”, Klinklāva galerijā, Latviešu centrā Gaŗezerā, Mičigānā.

Pate Madelēna ir studente Bard universtitātē, Ņujorkas štatā. Viņa studē “international relations.” Madelena ir 2014. gada GVV absolvente un pašreiz strādā par audzinātāju Gaŗezera bērnu nometnē. Viņa ir vairākus gadus jau nodarbojusies ar mākslu ieskaitot, Ņujorkas Metropolitēna muzeja kursos, New York Studio School un Art Students League. Madelenai māksla ir vienmēr intresējusi, bet tomēr, viņai vislielākais iespaids lai viņa arī sāktu gleznot ir bijis  mātei un vectēvam. Madelēna raksta par savu mākslu, “Šī gada sākumā ņēmu trīs nedēļu garu kursu par mikro biomiem, infekciju slimībāmmud u.t.t. Lai nobeigtu kursu man bija uzdots kaut kādā veidā salikt kopā dabiskās zināšanas ar mākslu. Es biju iedvestmota  kā mikro biomi izveido ļoti interesantus dizainus, tādēļ domāju veidot darbus  pēc mikro biomu dizainiem. Daži piemēri ir “Ebola, brest cancer/cervical cancer, malaria, flu e.coli cells.””  Izstādē varēs arī atrast vel divas no Madelēnas darītām skulptūrām no skolas.

Indra AvensMadelēnas māte, Indra Avena, mācījusies gleznošanu Harvardas universitātē, Art Students League un New York Studio School, arī izstādīs savas jaun darinātās gleznas! Pēdējo reizi kad Indras māksla darbi tika izstādīt bija Pasaules latviešu mākslinieku apvienības rīkotajā grupas izstādē Pēteŗa baznicā Rīgā 2005. gadā, un Milvoku latviešu dziesmu svētkos 2011. gadā.

 

Screen Shot 2016-06-27 at 10.10.42 PMMadelēnas vecaistēvs un Indras tēvs, Voldemārs Avens ir pazīstams latviešu vidū kā gleznotājs un dzejnieks. Avens kungs ir studējis Baltijas universitātē Vācijā, un vēlāk Kolumbijas universitātē un Art Students League Ņujorkā. Viņa makslas darbi ir bijuši izstādīti Latvijā, Amerikā, Kanādā un Vācijā. Aveņu kunga pēdējā mākslas izstāde bija rīkota, Latvijas Valsts Nacionālā Muzejā atzīmējot viņa 85 gadu jubilēju, viņam par godu,  2009. gada vasarā.  Voldemārs izstāda savas jaunās miniatūra gleznas!

 

Screen Shot 2016-06-29 at 1.21.50 PM

Screen Shot 2016-06-29 at 1.21.21 PM

 

Mākslas izstāde “Māksla 3 paaudzēs” bus pieejam līdz 1. augusta nogalei! Brauksim un atbalstīsim Madelēnu un viņas ģimeni mākslas izstādē!

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s