ALJA Biedri Budapestā

13467551_10209841839789601_633345965_o.jpg

Tija Pūtele

Kur Tu studēji?

Corvinus University Budapeštā, Ungārijā no februāra sākuma līdz maija biegām! Manas klases bija internacionālā programmā ar studentiem no Francijas, Meksikas un Singapūras. Man likās, ka programmas studijas bija mazliet vieglākas nekā manā skolā mājās, bet tām arī bija cits formats. Bija mazāks fokuss uz mājas darbiem, un vairāk uztvēra vidusposma un finālos eksāmenus.

Kur Tu dzīvoji?

Es dzīvoju dormitorijā piecu minūšu pastaigas no skolas. No manas universitātes Amērikā atlidoja 47 studenti, kuri piedalījās manā programmā. Mūs visus salika tajā pašā dormitorijas stāvā, bet es vel arvien centījos iepazīties ar citu valsts jauniešiem!

Vai Tev iznāca paceļot pa Eiropu?

Jā, es ļoti bieži ceļoju- gandrīz katru otro nedēļas nogali. Apciemoju 18 pilsētas ārpus Ungārijas! Mana vismīļākā pilsēta, kuru apciemoju bija Barcelona, Spānija. Man arī ir ārkārtīgi skaistas atmiņas baudot Horvātijas valsts dabu. Es ar draugiem tur pavadīju daudz laiku sirojot pa brīvo dabu, vērojot ūdenskritumus.

Kā gāja ar valodas un kultūras pārmaiņu?

Īstenībā, es neizjutu lielu kultūras šoku Ungārijā, varbūt tamdēļ, ka pilsēta ir moderna. Bet, ar valodu gan bija grūti. Ir teikts, ka Ungāriešu valoda ir trešā visgrūtākā valoda iemācīties visā pasaulē! Semestra laikā, es mācījos Ungāriešu valodu klasē, un tas man noteikti palīdzēja saprast transporta zīmes pilsētā un iepirkties pārtiku.

Kas bija Tava vismīļākā vieta Budapeštā?

Gellert Hill! Tas ir skaists zaļš kalns tieši pie Donavas upes, ar milzīgi lielu pieminekli, kas ir palicis no komunistu laikiem. Ar varenu skatu pāri visai pilsētai, es tur pavadīju pēdējo vakaru, sagaidot saullēktu.

Vai Ungāriešiem ir kādi specifisku ēdiena tradicijas?

Jā, Ungāriešiem ļoti patīk izmantot paprikas garšvielu. Viens tradicionālais ēdiens ir liellopu gaļas gulašs!

img_1306.jpg

 

Ariāna Ūle

Kur Tu studēji?

Central European University

Cik ilgu laiku Tu tur pavadīji?

Gandrīz četrus pilnus mēnešus, no janvāra līdz aprīlim.

Pastāsti par studijām!

Amerikā studēju Bard College, antropoloģijas fakultātē. Tā tad, kad pieteicos CEU programmai, pieteicos kā socioloģijas-antropoloģijas studente (abi skaitās kā viena apakšprogramma CEU). CEU ir tikai piedāvā maģistra un doktora programmas, un tamdēļ biju drusku nervoza par mācības līmeni. Man atklāti jāsaka, ka nemaz nebija tik slikti! Pat savā visgrūtākā antropoloģijas priekšmetā jutos diezgan sagatavota, ar to, ko biju jau studējusi Bard.

Kur Tu dzīvoji?

Dzīvoju dzīvoklī ar divām programmas dalībniecēm. Tas bija ideālā rajonā – mums bija pieejami visādi sabiedriskie transporti un man pagāja apmēram 15 minūtes lai aizstaigāt uz skolu. Mums tuvumā bija visādi restorāni, kafejnīcas un liels iepirkšanās centrs.

Vai Tu pazini citus tavā programmā?

Mana programma bija samēra maza – viss kopā mēs tikai bijām 7! Es pazinu divus citus, kas bija no Bard College, bet pārējie četri bija no citām universitātēm.

Vai Tev ir kāda vismīļākā atmiņa?

Man ir tik daudz mīļu atmiņu par savu laiku Budapeštā. Bet, ja tiešām ir jāizvēlās, šeit ir īss saraksts: -No Budapeštas bija tik izdevīgi (un lēti) ceļot uz citām valstīm.
-Mana draudzene un GVV klases biedrene, Tija, arī vienlaicīgi studēja Budapeštā! Bija tik jauki to piedzīvot kopā ar viņu, un brīžos, kad trūka mājas, ļoti palīdzēja zināt, ka mīļa, pazīstama draudzene bija turpat tuvumā! -Manai mammai iznāca man apciemot aprīļa beigās! Es viņai parādiju “savu” Budapeštu, un mēs arī aizbraucām līdz lielam Balaton ezeram, kur baudījām skaistos skatus un garšīgu vīnu vietējā vīnotavā.

13116035_10153411195101059_6210028608736486480_o.jpg
Pastāsti par Tavu vismīļāko ceļojumu!

Maroka noteikti bija visinteresantākā valsts; noteikti vēlos atgriezsties, lai varētu vēl vairāk laiku tur piedzīvot. Jāsaka, ka no saviem ceļojumiem,

dienvida Spānija bija vismīļākā vieta. Tas bija īsts atvaļinājums, kur varēju piedzīvot īstu spāņu dzīvesstilu – ar daudz “tapas,” vīnu un “siestas”! Man pat laimējās apmesties savas GVV klases biedrenes – Kristas – dzīvoklī. (Tas ir viens no maniem galveniem ieteikumiem – ja studē ārzemēs un mēģini izlemt kur ceļot, izvēlies tās vietas, kur tev kāds pazīstams studē vai dzīvo!)

 

Vai Tu gribētu kādreiz arī atgriezties Budapeštā?

Noteikti, noteikti, noteikti. Un es iesaku visiem Budapeštu apciemot!

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s