Latviešu NYU Students Taisa Filmu

 

Matīss Kaža dzimis Zviedrijā, bet uzauga Rīgā. Tagad, 20 gadu vecumā, mācās filmu un televīzijas ražošanu Nujorkas universitātē (NYU). Matīss uzauga ļoti radošā ģimenē, un tagad pašam ir mākslanieciskas velmes.

Pirmajā teātra izrādē ko Matīss apmeklējā Nujorkā, viņam blakus apsēdās 77. gadus veca indiete vārdā Nikija Kokrena. Kopā izveidojās labas attiecības.  Nikija uzaicināja Matīss uz vēl dažām izrādēm, un sāka regulāri viņam zvanīt, informēt viņam par jaunākajām norisēm Nujorkas teātros. Pēc laika, Matīss saprata, ka Nikija pavada visu savu laiku ejot us teātriem. Nikija jau vairāk nekā 25 gadus, katru nedēļu noskatās vismaz 11 teātra izrādes. Viņa pēc iespējas cenšas biļetes iegādāties par brīvu. Kad viņai neizdodas sarunāt brīvbiļeti kasē, viņa no maisa izvelk zīmi ar uzrakstu “One Ticket Please” un stāv pie teātra ieejas, vaicājot apmeklētājiem, vai kādam nav lieka biļete. Un ļoti bieži viņa to arī iegūst!

Šis viss Matīssam ļoti fasinēja, un tādēļ viņš nolēma ražot dokumentāru filmu par Nikijas neparasto dzīves stāstu. Matīss ir filmas režisors un producents. Viņš sastrādāja ar citiem studentiem, un jau 70% filmu ir ieskaņojis. Pašlaik viņi meklē atbalstu, un ir uzstādījuši vienu “Kickstarter” kampaņu lai iegūtu līdzekļus filmas nobeigšanai un lai tā gala versija būtu ļoti kvalitatīva. Matīss plāno filmu tulkot latviešu valodā, ar subtitriem.

Apskataties  filmas Kickstarter lapu te:

https://www.kickstarter.com/projects/matisskaza/one-ticket-please-0

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s