Grand Rapidu Kongress

IMG_2266Šī gada kongress, tika rīkots Grand Rapidos, Mičigānā. Tur satikās 144 ALJAs biedri kuri pavadija piecas garas dienas kopā runājot latviski, baudot pilsetu, piedalijās lekcijās, klausoties mūziku, dejojot, izpriecājoties un izbaudot savu draugu kompāniju un latvietību!

Kongress ir tas moments, kad Amerikas Latviešu jaunieši (un daži Kanādieši)  pulcējās no visām malām. Draugi satiekās kas nav sen viens otru redzējuši. Bet kongress nav tikai lai ballētos bet, satikties un spriest kā uzturēt latvietību, ka iesaistīt citus, un kā, lai lepoties par mūsu latvietību.

ALJA šo gad piedāvāja biedriem, pieteikties stipendijai,”Brauc Uz Kongress”, lai saņemt naudas atbalstu, piedalīties kongressa! Vienā no tiem stipendijas saņēmējiem bija, Ariāna Ūle. Pēc Kongressa Ariāna sarakstija radošu, akurātu un jauku dziesmu par notikušo kongressu. Screen Shot 2016-01-08 at 6.45.35 PM

Protams, ka arī, Grand Rapidu kongressā notikās fantastiskas lekcijas kuras tika ļoti labi apmeklētas, gandrīz ik katrā lekcijā katra sēdvieta bija aizņemta!

Klausijāmies atstāstijumu par pirmo 2×2 viss pasaules latviešu jauniešu nometni. Tā bija rīkota Latvijā, iepriekšējā vasarā! Nometnes deviņu dienu garumā piedalījās 17 amerikas latvieši, kuriem galvā vel siltas atmiņas.

Ēriks Lazdiņš un Andrejs Mantenieks dedzīgi stāstija dalībniekiem kapēc ir svarīgi sākt iesaistīties politikā un lai būtu aktīviem jauniešiem. “Pēc Krievijas nelegālā iebrukuma Ukrainē un tās briesmīgās sekas, es labāk sapratu, ka Latvijai un Ukrainei ir līdzīga vēsture un varētu būt līdzīga nākotne. Es biju pārliecināts, ka Krievija atkal apdraud Latvijas, Lietuvas, un Igaunijas drošību. Mums, kā Amērikas pilsoņiem, ir iespēja dzīvot, balsot, un ietekmēt zemi, kura vada pasaules politiku. Mēs varam iespaidot, kā mūsu delēgāti Vašingtonā balso un atbalsta baltijas valstis. Mēs, latvieši Amērikā, varam izvēlēties būt spēcīga politiska balss. Mums tikai jāsaņemās un kopīgi jāstrādā to mērķi sasniegt.”- Ēriks Lazdiņš. Droši sekojiet līdzi ALJA politikai uz twitter!

Cilvēki varēja aktīvi piedalīties lekcījā kur Andis Bērziņš mācīja Zolīti. 

Dalībnieki aizraujoši klausījās Kārļa Vizuļu lekciju par to kā viņš sasniedza savus sapņus sākot pašu savu filtru kompāniju. Viņš arī motivēja, lai jaunieši radoši domāut un paši izveidotu veiksmīgu nākotni.

Līga Ejupe stāstija par šīs vasaras jaunajām iespējām strādāt prakses darbā Latvijā. Andra Zommere sludināja par ALAs brīnišķīgām stipendījām par kurām var sīkāk izlasīt ALAs mājas lapāToms Trautmanis iepazīstināja klausītājus ar jauno likteņu dārza projektu Garezerā, un jauno formatu sportu spēlēm.

Šī gada, pilnsapulcēs garajās nopietnās (arī dažas nenopietnākas) rezalucijas tika pieņemtas un pārrunātas, kā arī jaunā valde tika ievēlēta! Šī gada kongressā tika ievēlētas 18 rezolūcijas! Laiku avīzē rādijās labs atstāstijums no pilnsapulces.

Tika ieteiksts rīkot Vispasaules latviešu jauniešu kongresu 2017. gadā ar citām latviešu jauniešu organizācijām – LNJAK  un Austrālijas latviešu jaunatnes apvienību. Kongresa vietajānoskaidro līdz 2016. gada 1. jūlijam. ALJA valdei ieteikts sadarboties ar Amerikas latviešu apvienību (ALA). Apmeklēt ALA kongresu un piedalīties vismaz vienā ALA sēdē 2016. gadā.

Pilnsapulce arī iesaka ALJA valdei vairāk sadarboties ar Rietumkrasta vasaras vidusskolu “Kursa”. Informēt audzēkņuspar ALJA aktivitātēm un piedāvāt sātipendijas darbam un mācībām “Kursā”. Pilnsapulce arī iesaka ALJA valdei ievēlēt vienu padomes locekli, kurš strādātu kā oficiāls sakarinieks ar LNJAK, piedaloties vismaz vienā LNJAK sēdē 2016. gadā.

ALJU ziņu redakcijai un informācijas nozares vadītājai ieteikts izītplatīt politisku informāciju tādā vieā,d lai bāiedri varētu saprast, kas notiek Latvijas politikā, kā arī ieteikts ALJA oficiāli neatzīt Krievijas okupāciju Ukrainā. ALJA kongresa pilnsapulce iesaka ALJA valdei atkārtoti publicēt dziesmu grāmatu “Līksmības Zizlis,” lai nodrošinātu to, ka latviešu jaunieši turpina dziedāt tautasdziesmas un atbalstīt “Oda” jaunbūves projektu, lai veicinātu jauniešu satikšanos un pasākumus Gaŗezerā. ALJA valdei turpmāk nodrošināt, ka jaunākai paaudzie un pirmā gada kongresa dalībniekiem ir mentors, kurš palīdzētu iejusties kongresa dzīvē un izskaidrotu ALJA darbību.

ALJA kongresa pilnsapulce iesaka atbalstīt 64. ALJA kongresa rīkošanu Kolumbusā (Columbus), Ohajo štatā.

Jaunā valdē tika ievēlēta jaunā priekšsēde, Aleksandra Malinovska. Daudzās pozicijās arī tika ievēlētas, daudzas jaunas sejas. Šī gado valdei ir daudz ko piedāvāt, redzēsim kādas jaunas labas lietas notiksies ar ALJA šo gad!

11012812_10101534609677427_9196798204756299662_n

“Kongress ir kur cilveki nāk no vissas Amerikas, Kanādas un draugi no Latvijas, lai atcerētos jau iepriekšējās atmiņas un veidotu jaunas atmiņas ar jauniem draugiem. Caur kongress tu vari kļut par Amerikas Latviešu nākotnes, caur kultūru, politiku un citām frontēm.”- “Brauc Uz Kongressu” stipendiju saņēmējs, Jūlijs Pruzinskis.

Pēdējā ballē skanēja dziesmas no grupas “Penzionāri” kuri atbrauca tālo ceļu no Kanādās. Visi Biedri un viesi lustīgi dejoja līdzi visām dziesmām. Pēc iemīlēta grupā nospēlējā visas dziesmas, bale nebeidzās. Balle turpinājās viesnīcas lejas stāvā, nīkšanas telpā. Pagrabā biedriem un viesiem bija iespēja vel dejot kopā ar mūziku, no DJ Velkro, Ērik Velkme.

Paldies visiem kas piebiedrojas un liels liels paldies rīkošanas komiteijai, par skasito rīkoto Kongressu!

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s