JBANC Seminārs 4. decembrī

Screen Shot 2015-12-13 at 6.25.56 PM.png

13. rezulūcijā no ši gada ALJA kongressa bija noteikts, lai ALJAs valde un biedri kļūtu aktīvāki politikā. Jau nedēļu pēc kongressa, mūsu ALJAs priekšsēde Aleksandra un informācijas nozares vadītāja Andra piedalijās seminārā, Ņujorkas pilsētā! Tālāk varat izlasīt Andras aprakstu un pieliktās bildes no semināra. Noteikti arī sekojiet līdzi ALJAs facebook lapai lai zinātu, kad nākotnē būs iespējams piedalīties citos pasākumos, kur arī Jūs varat piedalīties!

“Piektdienas vakarā, JBANC (Joint Baltic American National Committee) organizēja paneļu diskusijas Ņujorkā. Visaptverošsais tēmats bija par Baltijas valstu drošību un tirdzniecību, un kā Krievu agresija tās ir ietekmējusi pēdējos gados.

ALA priekšsēdis un JBANC prezidents, Pēteris Blumbergs, un latviešu vēstnieks H.E.  Jānis Mažeiks atklāja vakaru, uzrunājot klātesošos.

Pirmā paneļu diskusijā piedalijās: Michael Weiss, redaktors no Daily Beast, Erik Brattberg, no McCain Institute, Eerik-Niiles Kross, Igauņu parlamenta deputāts, un Lane Darnell Bahl, politiska padomniece US Missions Apvienotāi Nācijai. Vini dalījās ar saviem uzskatiem par Krievijas pakāpenisko agresīvo izrīkošanos un kā tas ietēkmēs Baltijas valstis, Skandināvu valstis un vispār NATO. Andrew Stuttaford, redaktors National Review,vadija paneli.

Otrā paneļu diskusijā pārrunāja sankcijas pret Krieviju, un kā tās ietekmējušas attiecibas ar Krieviju, kā arī pašu Baltijas valstu ekonomījas.  Jautājumi arī apsvera vai sankcijas ir pietiekam stingras, lai samazinātu Krievu pārkāpumus cilvēktiesībām un valdības korupciju. Dalībnieki: Bill Browder,  CEO no Hermitage Capital Management;  Ilmārs Breidaks, Deputy Chief of Mission, Latvijas vēstnieks Amērikai;  Julius Pranevičus, Lietuvas konsulāts; un, Andrij Dobriansky, Apvienotās Nācijas pārstāvis Ukrainas kongresam. Krista Altok Tassa, prezidente no Estonian American Chamber of Commerce & Industry,  paneli regulēja.

Mēs arī, dažas no ALJAs, spejām izprukt no darba, lai noklausītos šīs pārrunas.  Mums katrai bija nozīmigi būt klāt un dzirdēt kā eksperti apsver un pārrunā nākotni mūsu mīļai Latvijai. Ar sajūsmu gaidam kad nākotnē varēsim atkal piedalīties!”

 

Pielikts klāt ir arī JBANC ziņas, kur var atrast vel vairāk informāciju par seimināru. Ziņās arī tiek minēts ALJAs nodarbošanās.

http://us11.campaign-archive2.com/?u=9178eadd5cb04af7654189ab6&id=350949a764

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s