Kongress Sietlā

Valdis Birznieks

IMG_6985

Valdis piedalījās šķēršļu gājienā.

Kur tu studē? Es šogad absolvēšu vidusskolu. Gribu studēt fiziku universitātē.

Kā tu pavadi savas vasaras? Kā Kursas Vidusskolas absolvents, es šovasar biju vadītājs Mežotnes bērnu nometnē.

Pastāsti par Sietlas Kongresu: Šis bija mans pirmais Kongress. No sākuma mēs nezinājam ko domāt par Kongress, bet kad visi sāk nākt un iepazīsties ar manīm, mēs bijām kā ģimene! Visi bija laimīgi mūs redzēt Kongresā, un tikai jo mēs esam latvieši! Esmu priecīgs, ka man bija iespēja satikt citus latviešu jauniešus un draugus. Ir svarīgi piedalīties Kongresā lai dalīties ar latviešu informācijas krājumu un lai uzturēt mūsu atšķirošo latvietību.

Nodarbības bija jaukas, bet man ir ieteikums kā varētu uzlabot, lai padarīt vēl labāku latviešu iepazīšanos. Šogad bija šķēršļu gājiens, bet visi ņem savus draugus kā komandas locekļus. Nākošajos gados, ieteiktu ka šai nodarbībai Kongress rīcības komiteja izvēlās komandas, lai jaunieši var labāk iepazīsties ar tiem ko nepazīst un tādā veidā izveidot labāku un stiprāku sabiedrību.


Ingrīda Birzniece

Kongress Bilde

Ingrīda pēdejā ballē ar māsu, Lailu, un brāļiem, Kristapu un Valdi.

Kur tu studē? Es studēju ceturto gadu California State University, Chico un absolvēšu 2016. gada pavasarī ar diviem bakaloru grādiem, kā mūzikas skolotāja un arī kā pamatskolas skolotāja.

Kā tu pavadi savas vasaras? Vasarās es vadu tautas dejas mācīšanu Kursas Vasaras Vidusskolā. Es arī šogad iesāku vadīt “Ritenīti” – Ziemeļkalifornījas tautas dejas grupa.

Pastāsti par Sietlas Kongresu: Šīs bija pirmais gads kad piedalījos ALJAs Kongresā. Man ļoti patika, ka bija iespēja satikt vairākus latviešus, kā arī atkal satikties ar veciem draugiem. Es daudz iemācījos lekcijās, un es tagad labāk saprotu ALJA darbību. Ja man ir laiks nākotnē, es gribētu vairāk piedalīties ALJAs biedrībā un pasākumos.

Man būt interese nākotnes lekcijās mācīties par Latvijas mitoloģijas vēsturi. Daudz simboli ko mēs vel šodien lietojam un daudz par ko mēs dziedam ir saistīts ar Latvijas mitoloģiju, un būtu interesanti uzzināt vairāk par to vēsturi.

Liels liels paldies, ka ALJA varēja man palīdzēt aizbraukt uz Kongresu. Es ceru, ka es atkal varēšu aizbraukt nākamgad!


Šķēršļu Gājiena Bildes

Fotogrāfēja AZ redaktrises (Līna Bataraga un Selga Muižniece) un draugi (ALJA info nozares vadītāja, Andra Ērgle).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s